ЄС|NATO

У Польщі ремонтуватимуть арфиканські Мі-17

Що Польща запропонувала африканцям, щоб ті перегнали свої Мі-17 на ремонт

Для виконання підряду польський ВПК використає досвід ремонту машин для свого війська

Джерело: Defence Express

Польський оборонний концерн PGZ отримав контракт на технічне обслуговування та ремонт гелікоптерів Мі-17 однієї з неназваних африканських країн в південно-східній частині регіону.

Загалом умови цього контракту, зокрема вартість та строки виконання, не розкриваються. Але відомо, що основну частину робіт за цим підрядом на себе візьме Wojskowe Zakłady Lotnicze No. 1 в Лодзі, а якщо знадобиться ремонт двигунів на вертольотах, то тоді до справи підключиться Wojskowe Zakłady Lotnicze No. 2 із міста Бидгощ. Про це йдеться в публікації польського порталу Defence24.

Що Польща запропонувала африканцям, щоб ті перегнали свої Мі-17 на ремонт

Ми-24 та Ми-17 ВПС Польщі, ілюстративне фото з відкритих джерел

Зазначається, що згадані вище підприємства мають необхідний досвід для ремонту та обслуговування радянських гелікоптерів, бо раніше виконували роботи по Мі-17 та Мі-24 для Війська Польського.

При цьому автори Defence24 прямо пишуть про те, що підприємства польського ОПК на тлі війни РФ проти України мають шанс заробити на обслуговуванні техніки радянських зразків, які можуть бути на озброєнні в тих чи інших країнах. Оскільки замовити відповідні роботи в російського ВПК неможливо через санкції Заходу, а українська “оборонка” вимушена зосереджувати усі збережені потужності виключно для потреб вітчизняного війська.

Що Польща запропонувала африканцям, щоб ті перегнали свої Мі-17 на ремонт

Мі-17 ВПС Південного Судану проходять ремонт на потужностях Tbilisi Aircraft Manufacturing, грудень 2023 року, стоп-кадр з репортажу грузинського телебачення

Від Defense Express вважаємо за потрібне додати наступне. Сам намір Польщі заробити на ремонті радянських вертольотів виглядає як мінімум неочікувано, оскільки до цього ця країна мала реноме виробництва гелікоптерів західних зразків, наприклад того ж S-70 Black Hawk.

Але водночас, до цього моменту вже і до Польщі інші країни намагаються взяти свій сегмент ринку в обслуговуванні радянської авіатехніки. Наприклад, раніше ми розповідали, що Угорщина всі свої Мі-24 перегнала на ремонт в Грузію, де також ремонтувались і літаки та гелікоптери з деяких африканських країн. Тому на цьому тлі стає особливо цікаво те, що ж такого могла запропонувати Польща, що африканським військовим стало цікаво саме там відремонтувати свої гелікоптери.

Тому що мало мати просто наявні вільні потужності та відповідні компетенції з однієї сторони, та гроші на оплату робіт -з іншої. Тут також грає роль особливість налагодження комунікації між замовником та підрядником.

Що Польща запропонувала африканцям, щоб ті перегнали свої Мі-17 на ремонт

Польський Мі-17, фото ілюстративне, джерело – Defence24

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України