ЄС|NATO

У Польщі обрали нового прем’єр-міністра. Ним став Дональд Туск

Дональда Туска обрали новим прем’єр-міністром Польщі. За таке рішення проголосували депутати Сейму ввечері 11 грудня.

Лідер “Громадянської платформи” сформує новий уряд і замінить Матеуша Моравецького.

Дональд Туск отримав 248 голосів, проти виступив 21 депутат і ніхто не утримався. Це означає, що його уряд буде приведений до присяги президентом Анджеєм Дудою. Кандидатура Туска була висунута коаліцією KO-Trzecia Droga-Lewica.

– Я хочу подякувати польським жінкам і чоловікам. Дякую, Польща, це чудовий день. Не для мене, а для всіх тих, хто протягом багатьох років глибоко вірив, що все налагодиться і що ми проженемо темряву і зло. І це сталося завдяки вам. (…) Я буду в боргу перед усіма, хто повірив у нову, чудову польську надію. 15 жовтня стало днем великої польської надії, – сказав новий прем’єр-міністр у своєму першому виступі.
Реклама

Туск також подякував президенту Леху Валенсі, оскільки десятиліття тому він зрозумів, що “політика може бути чудовим покликанням і можна служити людям”.

Туск уже був прем’єр-міністром Польщі у 2007-2011 роках, а потім у 2011-2014 роках. Протягом наступних років правили “Право і справедливість”. До 11 грудня 2023 року.

З 1 грудня 2014 р. до 30 листопада 2019 р. Дональд Туск був головою Європейської ради.
Зміни в держкомпаніях

Зміна уряду призведе до змін не тільки в міністерствах, а й у держкомпаніях. Наприклад, новий голова, найімовірніше, буде у нафтопереробної компанії “Орлен” .

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України