Політика

У Південних регіонах України пройшла стратегічна сесія щодо розвитку громад та регіонів

П’ята стратегічна зустріч пройшла в Одесі під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій Олексія Рябикіна.

Основною темою заходу стало регіональне стратегічне планування для Південних регіонів України.

До обговорення долучилися представники обласних військових адміністрацій (ОВА), органів місцевого самоврядування (ОМС) Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, провідні експерти зі стратегічного планування, а також представники Міністерства розвитку громад та територій України. Учасники представили плани розвитку регіонів на 2025–2027 роки.

У Південних регіонах України пройшла стратегічна сесія щодо розвитку громад та регіонів

“Сьогоднішня дискусія спрямована на планування майбутнього, яке враховуватиме потреби людей та потенціал територій. Війна, хоч і не дозволяє прогнозувати всі виклики, дає можливість задуматися, наскільки правильно ми працювали раніше і як діємо зараз. Я хочу висловити щиру подяку нашим військовим та громадам-форпостам за їхню стійкість. Нам потрібно забезпечувати внутрішню згуртованість і демонструвати, що ми єдині”, — зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін.

Під час сесії учасники обговорили ключові проблеми, з якими стикаються регіони, та визначили пріоритетні напрямки їх вирішення. Зокрема, для Одеської області акцент зроблено на розвитку транспортно-логістичної інфраструктури, аграрного сектору, забезпеченні енергетичної стійкості та модернізації портової галузі.

У Миколаївській області серед пріоритетів — безпека критичної та соціальної інфраструктури, збереження та розвиток територій, розвиток економіки та підтримка малого і середнього бізнесу.

Для Херсонщини головними викликами та пріоритетами залишаються деокупація територій, реінтеграція громад, безпека людей, соціальної та критичної інфраструктури, відновлення водопостачання після підриву Каховської ГЕС, а також забезпечення безпеки й підтримка аграрного сектору.

В усіх стратегіях регіонів в центрі уваги залишаються люди. Значна увага приділяється модернізації соціальної інфраструктури, освіті, підтримці внутрішньо переміщених осіб (ВПО), безбар’єрності та соціальній згуртованості. Одним із важливих інструментів у цьому напрямі є проєкт “Пліч-о-Пліч”, ініційований Міністерством розвитку громад та територій. Він спрямований на підтримку прифронтових громад-форпостів через партнерство з тиловими громадами.

У Південних регіонах України пройшла стратегічна сесія щодо розвитку громад та регіонів

Презентації від представників областей висвітлили ключові виклики та пріоритети розвитку регіонів, а також плани і конкретні етапи реалізації ініціатив, спрямованих на відновлення життєздатності громад, забезпечення безпеки, модернізацію інфраструктури та інтеграцію у європейський економічний простір.

Олексій Рябикін також наголосив на важливості інтеграції регіональних планів у загальнонаціональну стратегію розвитку, що дозволить створити синергію для відновлення країни.

“Люди у прифронтових регіонах дуже філософськи дивляться на життя. Вони зберегли нерв, емоцію, яку ми всі відчували 24 лютого і відчували в перші місяці повномасштабного вторгнення. Ці регіони калібрують фокус уваги і допомагають фокусуватися на головному. Ми всі живемо в психологічній травмі, бо в усій Україні триває війна. І в географії дронів чи ракет немає обмежень. Але там все відчувається набагато сильніше”, — підсумував заступник Міністра розвитку громад та територій.

Наступні стратегічні зустрічі заплановані в Кам’янці-Подільському та Харкові. У лютому відбудеться підсумковий захід, де підбиватимуть результати впровадження регіональних стратегій.

У Південних регіонах України пройшла стратегічна сесія щодо розвитку громад та регіонів

Серія заходів проводиться за підтримки ПРООН і фінансової допомоги Уряду Японії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України