Культура

У Парижі відкрилася виставка українського митця Михайла Сидоренка. Фото

Нещодавно у Парижі відкрилася виставка українського митця Михайла Сидоренка. Зворушливі яскраві барви художника сучасних міських пейзажів Парижа та чуттєвих портретів різко контрастують з тривожною напруженістю сучасного світу.

 

«Мистецтво має дарувати надію», – каже Михайло Сидоренко.

Як повідомляє пресслужба The Meloy Art, виставку відкрили Жан-П’єр Лекок, мер 6-го округу Парижа та Вадим Омельченко, Надзвичайний і Повноважний посол України у Франції.

Виставка з промовистою назвою «Надія» – ретроспективна, 80 картин – це 4 роки роботи майстра.

«Його гострий погляд і чудове володіння кольором дозволяють йому створювати надзвичайно чуттєві образи. Міфологічні сцени, на які автора надихнули відвідини музеїв світу, серія, присвячена “Фонтану Медічі в Люксембургському саду”, дуже красиві портрети, за якими вгадується неймовірний талант портретиста», – зазначають у Centre Culturel d’Ukraine en France.

 

«Роботи Михайла романтичні, тендітні. Його палітра – це перламутр тихоокеанської мушлі – блакитно-пурпурово-рожевий, який в поєднанні з міфічними сюжетами минулого створює фантастичне сьогодення» – каже художниця Зоя Скоропаденко.

Атмосферна палітра художника є особливим поєднанням синіх, червоних та жовтих кольорів.

Виставка відбувається у Ратуші 6-го округу Парижа, у салоні du Vieux Colombier. Її куратором став  французький історик мистецтва Крістіан Нурберген.

Михайло Сидоренко народився 1973 року у Львові. Закінчив Львівську академію мистецтв та мистецькі студії у Філадельфії (SFAM та Philadelphia Sketch Club, USA).

У 2008 році він виставив свої роботи в Університеті Ла Саль у Філадельфії. Далі були виставки у Лос-Анджелесі,  Києві, Львові… Згодом стрімка кар’єра привела його, разом з дружиною, талановитою художницею  Наталією Кручкевич, до Парижа.

Попри те, що родина митців з 2010 року мешкає у Франції, вони не забувають про свою Батьківщину. Нещодавно Михайло Сидоренко взяв участь у спеціальному благодійному випуску видання Miroir de l’Art – «Свобода», присвяченому Україні. Частина коштів від продажу журналу підуть на потреби українців, котрі потерпають від війни.

Активна виставкова діяльність українських художників у Франції сприяє створенню позитивного іміджу України навіть у тих колах, котрі «втомилися від війни». Росія десятиріччями  всіма правдами і неправдами просувала позитивний образ своєї культури серед європейських шанувальників мистецтва. І зараз українські митці докладають всіх зусиль, аби «зрівняти рахунок».

На боці російської культури стояли величезні гроші, інтриги та маніпуляції ФСБ. На боці українських митців – лише пензлі, фарби, полотна та безмежне бажання захистити Батьківщину.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.