Подорожі

У Новій Зеландії виявили дерево, яке пережило інверсію магнітного поля землі

У Новій Зеландії виявили дерево, що пережило інверсію магнітного поля Землі Дерево зафіксувало у своїх річних кільцях той момент в історії Землі, коли магнітні полюси планети практично помінялися місцями

Дерево Агатис південний, відоміше як каурі, було знайдено на Північному острові Нової Зеландії під час робіт по розширенню геотермальної електростанції. Воно було поховане під 9 метрами землі, має розміри 2,5 метри в діаметрі і близько 20 метрів в довжину. Радіовуглецевий аналіз показав, що дерево прожило 1500 років між 41 і 42 тисячоліттями до н.е.

Це дерево каурі – унікально, як заявляють в новозеландському Університеті Вайкато. Дерево зафіксувало у своїх річних кільцях той момент в історії Землі, коли магнітні полюси нашої планети практично помінялися місцями. Вважається, що магнітне поле Землі створюється рухом розплавленої зовнішньої частини ядра планети. Магнітне поле діє як бар’єр, захищаючи Землю від сонячного вітру. Цей потік заряджених часток від Сонця міг би зруйнувати озоновий шар, якби впливав на атмосферу. Коли магнітне поле змінюється, воно стає слабкіше, що призводить до попадання більшої кількості сонячного випромінювання на Землю. Учені зв’язують послаблення захисту з інверсіями магнітного поля. Свідчення інверсії в річних кільцях В кільцях нещодавно виявленого каурі містяться свідчення майже повної інверсії магнітного поля – уперше за усю історію було знайдено дерево, що існувало увесь час, поки полюси мінялися місцями. Зразки дерева нині досліджують учені.

Учені нещодавно оголосили, що магнітний північний полюс несподівано змістився. Його рух прискорився настільки, що дослідникам довелося оновити Всесвітню магнітну модель (WMM), яка використовується системами GPS у всьому світі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України