ЄС|NATO

У Німеччині місцева влада просить запровадити на кордоні з Чехією та Польщею жорсткий прикордонний контроль

Саксонія просить федеральну владу запровадити на кордоні з Чехією та Польщею жорсткий прикордонний контроль, щоб не пускати до Німеччини нелегальних мігрантів

У березні цього року влада Саксонії нарахувала понад сім тисяч “несанкціонованих в’їздів” до країни з Польщі та Чехії. Цей показник перевищив дані минулого року – у березні 2023-го таких в’їздів було близько 6700.

Міністр внутрішніх справ Саксонії Армін Шустер, який сам пропрацював 30 років у федеральній поліції, б’є на сполох. За його словами, у 2024 році на Німеччину чекає “надзвичайно високий міграційний натиск”.

“У цій ситуації у федерального уряду не залишається іншого вибору, окрім як вдатися до останнього засобу – прикордонного контролю. Тільки послідовні відмови на кордоні відповідно до положення про треті країни дадуть нам змогу в короткостроковій перспективі домогтися необхідного гальмування міграції”, – каже він.

Армін Шустер закликає відмовляти всім прохачам притулку, які перебувають у Німеччину через безпечну третю країну, – у цьому випадку через Чехію або Польщу. У вересні 2023 року Європейський суд постановив, що відмова прохачам притулку на внутрішніх кордонах ЄС на цій підставі є незаконною. Однак у Міністерстві внутрішніх справ Саксонії “дотримуються іншої правової точки зору”.

“Важливо, щоб федеральний уряд нарешті змінив свою юридичну думку і доручив федеральній поліції розвертати назад людей, які прибули з безпечної третьої країни і просять притулку”, – наполягає Шустер.

Зараз практика така, що нелегального мігранта, який уже в’їхав до Німеччини (навіть у зону прикордонного контролю), не можна повернути назад.

“Цих людей доставляють у центри первинного прийому. Пряме повернення до Чехії або Польщі було б незаконним”, – відповіли німецькому виданню BILD у Міністерстві внутрішніх справ ФРН.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України