МОЗ України вирішило опублікувати рекомендації щодо порятунку життя, а саме: що робити, якщо у будинку відсутнє водопостачання.
Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я, необхідно використовувати питну воду:
- з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязь, шахтних колодязів);
- пунктів розливу питної води (у тому числі пересувних) за їх наявності;
- фасовану воду та воду в ємностях для індивідуального використання.
“Зберігати питну воду потрібно в закритих ємностях. При цьому обов’язково позначити написами: “Вода знезаражена для пиття”, “Вода для технічних потреб”, “Вода для господарських потреб”. Як правило, виробляють 2-3-добовий запас”, – зазначили у відомстві.
Крім того, для пиття та приготування їжі воду потрібно кип’ятити (не менше 10 хвилин з моменту закипання). Але навіть при зберіганні її в чистій та добре закритій ємності термін придатності не перевищує однієї доби.
Нагадаємо, 4 березня о 05:55 пожежу в навчально-тренувальному корпусі (розміром 60х40 м) Запорізької АЕС у м. Енергодар локалізовано на площі 2 тис. м. кв. Попередньо жертв та постраждалих немає
Енергодар заблокований з усіх боків, там багато російської військової техніки. Енергосистема України може бути порушена. Українці можуть залишитися без світла та тепла. Українцям необхідно бути готовими до цього і підготувати продукти, що не вимагають зберігання в холодильниках.