Політика

У Мін’юсті заявляють, що вже повністю виконали рішення Євросуду у справі Тимошенко

У Міністерства юстиції України заявляють, що у рішенні Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі “Тимошенко проти України” констатовано порушення прав екс-прем’єра при обранні для неї запобіжного заходу і Україна вже вжила заходи щодо недопущення аналогічних порушень у майбутньому. Про це йдеться у повідомленні Мін’юсту.

У відомстві відзначають, що новим Кримінальним процесуальним кодексом України передбачена абсолютно нова процедура обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, його оскарження, зміна, перегляд та продовження терміну такого утримання, що відповідає вимогам Конвенції та практиці Європейського суду.

“Таким чином, Україна повністю виконала рішення у справі “Тимошенко проти України”, оскільки відсутні будь-які інші зобов’язання за цим рішенням”, – пояснюють у Мін’юсті.

Також у міністерстві відзначили, що зараз Тимошенко відбуває покарання на підставі вироку суду, який набрав законної сили і не був предметом розгляду ЄСПЛ.

Як повідомлялося, ЄСПЛ 30 квітня встановив порушення трьох пунктів ст. 5 (право на свободу і безпеку), а також ст. 18 (обмеження щодо прав) Конвенції з захисту прав і основних свобод людини у зв’язку з арештом Тимошенко у “газовій справі”. Разом з тим ЄСПЛ більшістю голосів встановив, що порушення щодо ст. 3 (заборона на тортури) Конвенції не було.

Уряд України вирішив не подавати апеляцію на це рішення. Рішення ЄСПЛ вступить у силу 31 липня.

Зараз ЄСПЛ приступив до розгляду другої скарги Тимошенко, яка стосується питань справедливості кримінального провадження.

Тиждень.уа

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.