У Мін’юсті заявляють, що вже повністю виконали рішення Євросуду у справі Тимошенко

У Міністерства юстиції України заявляють, що у рішенні Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі “Тимошенко проти України” констатовано порушення прав екс-прем’єра при обранні для неї запобіжного заходу і Україна вже вжила заходи щодо недопущення аналогічних порушень у майбутньому. Про це йдеться у повідомленні Мін’юсту.

У відомстві відзначають, що новим Кримінальним процесуальним кодексом України передбачена абсолютно нова процедура обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, його оскарження, зміна, перегляд та продовження терміну такого утримання, що відповідає вимогам Конвенції та практиці Європейського суду.

“Таким чином, Україна повністю виконала рішення у справі “Тимошенко проти України”, оскільки відсутні будь-які інші зобов’язання за цим рішенням”, – пояснюють у Мін’юсті.

Також у міністерстві відзначили, що зараз Тимошенко відбуває покарання на підставі вироку суду, який набрав законної сили і не був предметом розгляду ЄСПЛ.

Як повідомлялося, ЄСПЛ 30 квітня встановив порушення трьох пунктів ст. 5 (право на свободу і безпеку), а також ст. 18 (обмеження щодо прав) Конвенції з захисту прав і основних свобод людини у зв’язку з арештом Тимошенко у “газовій справі”. Разом з тим ЄСПЛ більшістю голосів встановив, що порушення щодо ст. 3 (заборона на тортури) Конвенції не було.

Уряд України вирішив не подавати апеляцію на це рішення. Рішення ЄСПЛ вступить у силу 31 липня.

Зараз ЄСПЛ приступив до розгляду другої скарги Тимошенко, яка стосується питань справедливості кримінального провадження.

Тиждень.уа

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh