Сьогодні, 6 квітня, у Міністерстві оборони України зустрічали делегацію Збройних сил Естонської Республіки. Під час зустрічі Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак висловив слова вдячності уряду та народу Естонії за підтримку України у боротьбі з агресором.
— За час бойових дій на Сході держави ми здобули неоціненний досвід та повністю реформуємо українське військо, починаючи із норм матеріального забезпечення й до системи управління та підготовки, — зазначив генерал-полковник Степан Полторак. — Завдяки величезному патріотизму наших воїнів та за підтримки міжнародної спільноти, знаю напевно, Україна ніколи не стане на коліна, наша армія здатна подолати агресію ворога.
У ході зустрічі обговорювалися питання поточної ситуації на сході, стан оборонно-промислового комплексу України, а естонська делегація у свою чергу поділилася досвідом реформ у військовій сфері.
Командувач Сил оборони Естонської Республіки генерал-лейтенант Ріхо Террас висловив ряд пропозицій щодо подальшого співробітництва у військовій сфері, зокрема готовність передати досвід Естонії щодо кіберзахисту.
— Україна для країн Балтії та усієї Європи — це своєрідний форпост на шляху агресора до інших європейських країн, — наголосив Ріхо Террас. — Естонія виступає за підтримку санкцій проти Російської Федерації й готова усіляко підтримувати прагнення українців до миру та свободи.
В ході офіційних переговорів начальник Генерального штабу ЗС України генерал-полковник Віктор Муженко наголосив, що російська агресія — це виклик не лише Україні, а й всій Європі та Північно-Атлантичному Альянсу.
— Ми вже маємо реальний бойовий досвід протистояння цій агресії і готові ним поділитися з партнерами, — зазначив генерал-полковник Віктор Муженко. Він також додав, що нам у нагоді стане естонський досвід реформування армії, яка розбудовувалася на радянському спадкові.
Крім того гості вшанували внесок українців у перемогу в Другій Світовій війні, представники Естонії поклали вінок до Могили Невідомого Солдата, що у київському Парку Слави.
У ході візиту іноземні делегати відвідають Національний університет оборони України, зокрема Навчально-науковий центр міжнародної миротворчої діяльності, а також ознайомляться з системою підготовки військових фахівців.