Духовне

У Львові відбулася презентація модельної навчальної програми релігійного змісту «Світогляд. Віра. Чесноти»

Напередодні свята Покрову Пресвятої Богородиці відбудеться презентація Модельної навчальної програми релігійного змісту «Світогляд. Віра. Чесноти» для 1-12 класів католицьких закладів освіти 12.10.2021 у Львові та 13.10.2021 у м. Івано-Франківську.

Програма створена з ініціативи Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання для впровадження в освітні програми католицьких закладів освіти та стосується 1- 11 (з часом 12) класів та окреслює основні цілі та теми релігійної освіти у закладах всіх рівнів освіти і визначає принципи їх подання, а також компетенції, які вони мають розвивати в учнів, що має на меті формування християнських рис світогляду у випускників католицьких шкіл УГКЦ.

Створена на основі Концепції розвитку релігійної освіти УГКЦ та ґрунтується на документах Католицької Церкви у сфері освіти та виховання та на відповідних документах УГКЦ. Основою розвитку релігійної освіти є тексти Катехизму «Христос наша Пасха», Катехизму для молоді, а також найважливіші в контексті цієї теми послання Блаженнішого Любомира Гузара(†2017) та Блаженнішого Святослава Шевчука. Окрема увага тут належить Посланню з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави «Наша Свята Софія». Крім того, ця Концепція відповідає компетентнісному підходу, закладеному в Концепцію розвитку освіти в Україні «Нова українська школа» та сучасним підходам в освітній галузі. Світовий досвід сучасних підходів до релігійних компетентностей також став для нас важливою точкою відліку в контексті діяльності у сфері релігійної освіти.

У написанні та обговоренні програми взяли участь як представники Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, експерти, вчителі – представники шкіл.

Програма пропонується до впровадження в католицьких закладах освіти в Україні та всіх, хто бажає будувати освітній процес за моделлю роботи цих закладів.

У програмі презентацій передбачені доповіді на теми:

  • Роль предмета релігійного змісту «Світогляд. Віра. Чесноти» для ідентичності Католицької школи.
  • Обов’язкові результати навчання програми «Світогляд. Віра. Чесноти».
  • Пропонований зміст та види навчальної діяльності програми «Світогляд. Віра. Чесноти».
  • Пропонований зміст та види навчальної діяльності програми «Світогляд. Віра. Чесноти».
  • Богословський огляд програми «Світогляд. Віра. Чесноти».
  • Психологічні бар’єри та передумови для впровадження нового у шкільну програму.
  • Необхідні кроки для впровадження модельної програми у освітню програму католицької школи згідно Концепції розвитку релігійної освіти та сучасного життя школи.
  • Обговорення. Питання до доповідачів.

У презентації візьмуть участь Голова Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, автори програми, експерти, учасники творчої та апробаційної групи, керівники шкіл, заступники з навчальної та виховної роботи, вчителі предметів духовно-морального спрямування.

Форма реєстрації:

Для участі у Львові  https://forms.gle/BtSb1JH1tCBV8b1TA

Для учасників в Івано-Франківську https://forms.gle/FYhv1JoF9pBQWAUQA

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України