ЄС|NATO

У Lockheed Martin проблеми з подвоєнням виробництва ракет GMLRS

Подвоїти виробництво ракет GMLRS буде складно, і проблема навіть в тому, що робітникам довго їхати на роботу

Наразі у Lockheed Martin виробляють 10 000 ракет GMLRS на рік

Джерело: Defence Express

Нещодавно ми розповідали про плани Пентагону подвоїти виробництво низки боєприпасів – зокрема йшлося і про ракети GMLRS, якими ЗСУ б’ють окупантів з HIMARS та M270. Але через низку проблем у Lockheed Martin не зможуть зробити це в стислі терміни, як відзначає видання Defense One з посиланням на директора з розвитку бізнесу Lockheed Martin з тактичних ракет Бекі Вітроу.

Подвоїти виробництво ракет GMLRS буде складно, і проблема навіть в тому, що робітникам довго їхати на роботу

Як стверджує Вітроу, щоб подвоїти виробництво, компанії знадобиться щонайменше два або ж навіть більше років – так, сьогодні річний обсяг виробництва GMLRS становить 10 000 ракет і це максимум, який може видати компанія. Водночас у компанії працюють над тим, щоб до 2024 року збільшити цю кількість на 40% – до 14 000.

Найбільша проблема – в станках та випробувальному обладнанні, зауважує Вітроу. Втім найбільша – не значить єдина, бо компанії також важко знайти фахівців для виробничих ліній, і тут одна з проблем полягає в тому, що низка з них банально розташовані дуже далеко від населених пунктів. З цього випливає те, що завод, попри те, що має можливість працювати у дві зміни, наразі працює тільки в одну.

Є також проблеми і з тим, щоб вчасно та в потрібних обсягах отримувати необхідні компоненти від підрядників – наприклад, один з субпідрядників, що виготовляє компоненти для GMLRS, також робить їх і для ракети Javelin (виробництво якої теж мають подвоїти). І таким чином виникає ситуація, коли компанія має пожертвувати чимось одним заради іншого.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України