ЄС|NATO

У легендарних американських літаків AC-130J Ghostrider культову 105-мм гармату можуть замінити на лазерну систему

Чи можна просто зняти з літака 105-мм гармату і поставити замість неї лазерну систему

І що взагалі з лазерною системою для літаків AC-130J Ghostrider, льотні випробування якого мали б пройти ще у 2022 році

Джерело: Defence Express

Нещодавно стало відомо, що американські ганшипи AC-130J Ghostrider можуть залишитися без своїх культових гармат 105-мм і зокрема приміряти на себе роль потужних “бомбовозів” у рамках програми Rapid Dragon, але актуальним залишається, а яке ж озброєння може бути інтегровано у літак замість демонтованої гармати.

Фото — U.S. Air Force
Фото — U.S. Air Force

 

І одним з варіантів могла б бути лазерна система, тим паче, що для AC-130J Ghostrider розглядається інтеграція бортового високоенергетичного лазера AHEL, і щодо такої ідеї активно дискутували американські військові та фахівці.

Але зрештою їм довелося визнати, що реалізувати таку ідею на практиці неможливо — бо це призведе до настільки сильної турбулентності, що лазер просто не зможе адекватно функціонувати.

Чи можна просто зняти з літака 105-мм гармату і поставити замість неї лазерну систему

Та й загалом питання оснащення літаків AC-130J Ghostrider лазерною системою AHEL зараз під великим питанням, як розповідають у виданні The War Zone. Бо якщо спершу льотні випробування малий пройти у 2022 році, згодом — до кінця цього року, то тепер у Командуванні спецоперацій ПС США (AFSCO) підтвердили видання, що вони розпочнуться вже у січні 2024 року і триватимуть до червня.

Розробкою лазерної системи AHEL займається компанія Lockheed Martin, яка ще у 2019 році отримала контракт на виробництво, постачання та інтеграцію цієї системи у літак AC-130J Ghostrider.

Чому саме льотні випробування лазера зрештою затримуються аж на два роки не повідомляється, хоча про доволі “розмите” майбутнє цієї системи повідомлялося ще у травні цього року. Однією з ймовірних проблем може бути забезпечення достатнього охолодження системи для її ефективної роботи.

Лазерна система Advanced Tactical Laser на літаку C-130, фото ілюстративне, джерело — U.S. Air Force, автор — Miranda Mahoney
Лазерна система Advanced Tactical Laser на літаку C-130, фото ілюстративне, джерело — U.S. Air Force, автор — Miranda Mahoney

 

Ще одним фактором, який ускладнює випробування, є те, що лазерну систему інтегрують і тестують на версії літака Block 20

, водночас якщо буде прийнято рішення про інтеграцію лазера на версію

Block 30

, то тут можуть бути додаткові проблеми.

Як заявила виданню представник AFSOC підполковник Ребека Хейс, подальша доля програми буде зрозумілою після завершення випробувань, і що зараз мета служби — завершити демонстрацію і проаналізувати, чи дійсно система AHEL може стати ефективним озброєнням для літака.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України