ЄС|NATO

У Кореї з’явилось нове концептуальне зображення зовнішнього вигляду танка нового покоління K3. Відео

Оновлений перспективний корейський танк K3: футуризму стало менше, але загальна тенденція залишилась

K3 належить до танків нового покоління та має з’явитися на початку 2030-х років й прийти на заміну K2

Джерело: Defence Express

У Кореї з’явилось нове концептуальне зображення зовнішнього вигляду танка нового покоління K3 від Hyundai Rotem, який має прийти на заміну K2 на рівні 2030-х років.

Розробка самої машини продовжує залишатись на стадії концепту який з’явився ще декілька років тому й відрізнявся певною футуристичністю. Але нове зображення, опубліковане та обговорено у корейській профільній програмі на Super Sonic TV, відрізняється більш прагматичним підходом.

Уточнений концепт зберігає найголовнішу особливість – бойовий модуль та розміщення всього екіпажу з трьох осіб у бронекапсулі. Калібр гармати уточнений й складає 130-мм, що натякає на можливу співпрацю з Rheinmetall, яка активно просуває саме такий новий калібр й встановила саме гармату Rh130/L51 у демонстраторі KF51 Panther.

Вибір нового калібру пов’язаний з тим, що нова гармата, попри меншу довжину ствола у 51 калібр, замість 55, більший на 10-мм калібр, використання зарядної камори на 15 літрів та робочий тиск у 880 МПа (замість 700 МПа), дозволяє збільшити бронепробиття одразу на 50%. Зокрема саме такі характеристики були озвучені для Rh130/L51.

Оновлений перспективний корейський танк K3: футуризму стало менше, але загальна тенденція залишилась

Також танк звісно зберіг використання комплексу активного захисту, командирську панораму, яка тепер об’єднана із кулеметним бойовим модулем. Але сама конструкція позбавилась нетрадиційних форм та плавних переходів.

Оновлений перспективний корейський танк K3: футуризму стало менше, але загальна тенденція залишилась

Концепт K3 станом на липень 2022 року (фото: Army Recognition)

Башта отримала центральне розміщення у порівнянні із попередньою версією, де вона була зміщена до корми. Також на новому зображенні вже не видно щоглу оглядової РЛС. Також під питанням залишається чи ховається під люками, які нагадують вишибні панелі, лише звичайна боєукладка і чи залишилась можливість встановлення пускової протитанкових ракет чи дронів-камікадзе, як на KF51 Panther.

І якщо перший концепт K3 активно нагадував так й не реалізований польський проект PL-01, який показали ще у 2013 році, то оновлена версія більше схиляється до загалом традиційних рішень.

Окрім того, схоже що концепт K3 базується на вже опрацьованому шасі K2 у його подовженій версії, яка пропонується для локалізованого виробництва польської версії K2PL. А це вже означає традиційне розміщення моторно-трансмісійного відділу у кормі. А загалом маса машини має становити до 55 тонн, що для такої машини не буде чимось фантастичним, бо K2 цілком вписався у цей показник.

Оновлений перспективний корейський танк K3: футуризму стало менше, але загальна тенденція залишилась

K2PL (фото: European Security & Defence)

Хоча у будь-якому випадку до появи першого зразка “у металі” ще доволі значний час. Й ще більше до випробування перших зразків самими військовими, які мають реально оцінити не тільки саму машину, але й саму концепцію машини, в якій екіпаж знаходиться у бронекапсулі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України