Економіка

У яких галузях українці отримують найвищі зарплати

Міністерство економічного розвитку проаналізувало зміни середньої заробітної плати та пропозиції роботодавців за вакансіями у різних галузях. Це допомогло виявити найбільш прибуткові спеціальності. Згідно зі звітом міністерства, середня зарплатня за рік зросла на 11,2%: за офіційними даними, у квітні 2019 року вона сягнула 10 269 гривень, що у два з половиною рази більше мінімально встановленого рівня. Це вірний показник зростання добробуту громадян.

Найбільш високооплачувані галузі

Експерти наголошують, що лідерами із середньої зарплатні були визнані кілька галузей, які розвиваються найбільш динамічно:

  • IT-сфера – обіцяний роботодавцями прибуток сильно залежить від вакансії, але стандартний рівень становить 20 516 гривень;
  • страхова та фінансова діяльність – спеціалісти з таких професій можуть розраховувати у середньому на 19 836 гривень на місяць;
  • наукові та технічні спеціальності – кваліфікований співробітник у цій галузі отримує біля 14 412 гривень;
  • державне управління та оборона – спеціалісти у середньому заробляють 13 314 гривень на місяць.

Варто враховувати, що рекордсмени із середньої зарплатні періодично замінюють одне одного. Так, за результатами першого кварталу 2019 року найвищий показник належав авіаційній галузі, де спеціалісті могли розраховувати на 25 850 гривень на місяць. Але протягом року середні показники трохи знизилися, тож лідерство перейшло до сфери інформаційних та телекомунікаційних послуг.

До того ж, регіональні показники заробітної платні досить сильно відрізняються по регіонах. Найбільш вигідні пропозиції традиційно можна знайти у столиці. Так, середня зарплатня IT-спеціаліста у Києві становить 35 000 гривень. Прес-секретарям пропонують біля 25 000 гривень і майже стільки ж (24 500 гривень) – кваліфікованим маркетологам. Також непоганий заробіток мають професіонали робочих професій, що мають допуск до праці на висоті (монтаж, миття фасадів тощо) – вони отримують біля 15 500 гривень.

Середній загальний рівень заробітної платні у Києві значно вищий, ніж у регіонах, та становить 14 513 гривень. Проте і ціни у столиці вище, особливо вагомі витрати чекають тих, хто орендує житло та вимушений їздити на роботу з багатьма пересадками.

Матеріал спонсовано онлайн-сервісом «Швидко Займ». Ми піклуємося про те, аби за будь-якої зарплатні вам вистачало коштів на найголовніше у житті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України