Техно

У Facebook і Instagram зменшать цензуру: Цукерберг анонсував глобальні зміни в соцмережах

Засновник Meta Марк Цукерберг оголосив про значні зміни на платформах Facebook та Instagram. Одним із ключових нововведень стане послаблення цензури та заміна професійних фактчекерів примітками від користувачів, як це вже реалізовано в соцмережі X.

Перехід до нової стратегії

Корпорація Meta, якій належать Facebook, Instagram, Threads і WhatsApp, визнала, що протягом останнього десятиліття її політика суттєво відхилилася від початкових цінностей. За даними The New York Times, ці зміни свідчать про те, що компанія перепозиціонує себе на тлі підготовки до президентства Дональда Трампа.

Марк Цукерберг підтвердив, що Meta співпрацюватиме з адміністрацією Трампа, щоб “протистояти тиску з боку урядів, які вимагають посилення цензури”. Водночас він визнав, що це рішення може спричинити появу на платформах більшої кількості “поганого контенту”.

“Це компроміс. Ми ловитимемо менше порушень, але також скоротимо кількість видалених повідомлень і акаунтів невинних людей”, – зазначив він.

Основні зміни від Meta

  1. Скасування фактчекінгу сторонніми організаціями. Замість цього з’являться community notes — користувачі зможуть додавати примітки до публікацій, оцінюючи їхню достовірність. Ця функція вже працює в соцмережі X.
  2. Зняття обмежень на обговорення складних тем. Цензуру зменшать щодо таких питань, як міграція та гендерна ідентичність.
  3. Рекомендація політичного контенту. Платформи знову пропонуватимуть політичні матеріали тим, хто бажає бачити їх у своїй стрічці.
  4. Зменшення використання автоматичних фільтрів. Meta планує рідше покладатися на автоматизовані інструменти для модерації та більше зважати на скарги користувачів.
  5. Переміщення модераційних команд. Команди, які працюють у США, будуть переведені з Каліфорнії до Техасу.
  6. Протидія іноземним урядам. Meta працюватиме з адміністрацією Трампа, щоб уникати виконання вимог інших країн щодо посилення цензури.

Що таке фактчекінг?

Фактчекінг — це процес перевірки фактичної достовірності сумнівних заяв чи повідомлень. Перевірка може здійснюватися до (ante hoc) або після (post hoc) публікації контенту. Від 2016 року Meta покладалася на сторонні фактчекінгові організації, але тепер ця практика припиняється.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України