Авторські статті

У Донецьку російські бойовики перетворили мирну акцію “За єдину Україну” на криваву бійню, в якій загинули троє українців

13 березня 2014 року в Донецьку відбулась акція за збереження цілісности Української держави. Після акції сталася бійка між учасниками проукраїнського мітингу та провокаторами-сепаратистами. В результаті троє українців загинуло, пів сотні госпіталізовано. Серед загиблих – донецький свободівець Дмитро Чернявський.

На акцію “За єдину Україну” на підтримку територіяльної цілісности держави прийшло більше 1 тисячі прихильників. З протилежного боку площі зібралися представники проросійських сепаратистських організацій. Їх кількість не перевищувала 500 осіб. Під час мітингу російські провокатори кидали в мирних українців шумові гранати, димові шашки, пляшки з водою, намагаючись спровокувати конфлікт. Показово, що провокатори виказали неповагу не тільки до Державного Гімну України, а й засвистали гімн футбольного клубу “Шахтар”, що жоден донеччанин не став би робити. Між ворожими таборами стояв кордон міліції. По закінченні акції представники свободівської сотні самооборони разом із загоном самооборони Донецька прикривали відхід мирних демонстрантів. У цей час, за словами очевидців, до кількох десятків найбільш агресивних провокаторів з проросійського табору організовано підійшли ще декілька сотень молодиків. Разом вони оточили сили самооборони українського мітингу та почали атаку. Під натиском супротивника хлопці були змушені зайти в міліційний автобус.

Нападники розбили вікна в автобусі й почали кидати туди димові шашки та бризкати сльозогінним газом. Люди в неймовірній тисняві буквально задихались та врешті були змушені вийти. Розлючений натовп, ледве стримуваний міліцією, вимагав від хлопців стати на коліна. Жоден свободівець на коліна не став. Тоді в них полетіло каміння та шумові гранати. Почалась рукопашна бійка. Під час цих подій загинув член Донецької міської організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Дмитро Чернявський. Загинули ще дві людини, десятки людей опинились у лікарні з черепно-мозковими травмами різної тяжкости.

“Уся відповідальність за ці криваві події лежить на місцевій владі та керівництві донецької міліції. Перші не змогли запобігти кровопролиттю, хоча напевно знали від СБУ, що в місті повно провокаторів із Росії, та найманців-гопників із депресивних містечок Донеччини. Другі не змогли організувати безпеку під час акції. Це безвідповідальне ставлення до своїх обов’язків призвело до загибелі трьох людей. Один із них – партієць “Свободи”, помічник-консультант народного депутата України Михайла Блавацького, який намагався захистити людей від агресивних нападників. Ми вимагаємо притягнення до кримінальної відповідальности всіх, хто своїми діями або бездіяльністю спровокував цю криваву бійню”, – заявив голова Донецької обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Ігор Славгородський.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.