Право

У державній зраді підозрюють двох жителів Полтави, які знімали військові об’єкти для рф

За процесуального керівництва прокурорів Черкаської обласної прокуратури викрито та затримано двох жителів Полтави, яких підозрюють у державній зраді в умовах воєнного стану. Йдеться про 19-річну дівчину та 38-річного чоловіка, яким повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.

За даними слідства, у березні 2026 року вони погодилися співпрацювати з представниками спецслужб рф за грошову винагороду. Підозрювані збирали та передавали ворогу інформацію про військові об’єкти, підрозділи ЗСУ, а також об’єкти критичної та енергетичної інфраструктури.

Слідство встановило, що дівчина на Полтавщині фотографувала та знімала на відео військові частини й інфраструктурні об’єкти. Отримані матеріали вона надсилала російському куратору та отримувала оплату у криптовалюті, яку згодом виводила на банківську картку.

Чоловіка, за версією слідства, завербував представник фсб рф. Він неодноразово виїжджав із Полтавщини до Харківської області, де фіксував військові об’єкти й підрозділи ЗСУ, визначав їхні координати, дату та час зйомки, після чого надсилав ці дані куратору через Telegram. Для конспірації, як зазначається, використовував акаунти на жіночі імена, різні номери телефонів і криптогаманець. За виконані завдання отримав 6700 грн.

Під час обшуків у підозрюваних вилучили мобільні телефони, ноутбуки та банківські картки, які, за даними слідства, застосовувалися у протиправній діяльності. За клопотанням прокуратури суд обрав обом запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Правоохоронці нагадують, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено обвинувальним вироком суду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України