Право

У Чорнобильській зоні не можуть погасити масштабну пожежу

У Київській області рятувальники третю добу гасять масштабну пожежу в Чорнобильській зоні.

На “Карті пожеж та напрямку вітру в Україні онлайн” можна спостерігати позначки нових загорянь на сході та заході в Зоні відчуження.

“Станом на ранок 5 вересня площа загоряння в Луб’янському лісництві в Зоні відчуження зросла до 550 гектарів через погіршення погодних умов. Наразі пожежу локалізовано, але боротьба з вогнем триває”, – повідомляють у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Рятувальники Київської області повідомляють, що наразі підрозділи рятувальників працюють на місці загоряння, але яку площу охопила пожежа, поки сказати не можуть.

За інформацією Мінсередовища, усім працівникам, які беруть участь у гасінні пожежі, видано засоби індивідуального захисту органів дихання.

За словами еколога Олександра Соколенка, ситуація має тенденцію до суттєвого погіршення з огляду на середньостроковий метеорологічний прогноз.

“Наразі маємо три осередки горіння, площа яких може становити понад 1000 гектарів. Це вдвічі більше, ніж станом на 12:00 минулої доби. Ускладнює ситуацію аномальна посуха, висока температура повітря та поривчастий вітер. Також фіксується низка загорянь у лісовому масиві біля селища Ровжи, нові осередки горіння виявлено на півночі Житомирщини”, – розповідає Олександр Соколенко.

При цьому зазначається, що немає джерел відкритого вогню.

“Кількість відміток про пожежі на карті, значно більша ніж учора. Але річ у тім, що онлайн-сервіс фіксує і задимлення, а воно, в Зоні відчуження, може бути і за відсутності відкритого вогню. Тому лісову пожежу могли погасити або локалізувати, але оскільки тримається посушлива погода, то лісова підстилка, а це певний шар торфу, може тліти тижнями. Супутник фіксуватиме ці задимлення як пожежі. Це може тривати до першого хорошого дощу”, – пояснює Олександр Соколенко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України