Новини

У чому різниця між артезіанською та мінеральною водою?

Артезіанська вода отримала свою назву від провінції, яка латиною називалася Artesium. Нині це французька місцевість за назвою Артуа. Саме там почали масово використовуватися води, що фонтанували з-під землі. У товщі земної кори вони накопичуються між водотривкими шарами.

Сьогодні всі підземні води цього типу класифікуються саме так. Однак, щоб забезпечити доступ і видобуток, необхідно облаштувати свердловину на воду в Києві https://burenie-skvazhin.com.ua/burinnya-sverdlovyn-na-vodu-u-kyyevi-ta-kyyivskij-oblasti/.

Чим особливі артезіанські води?

Залягаючі в глибині потужних геологічних структур води утворюють величезні природні басейни, які також звуться артезіанськими. У межах України виявлено три об’ємні басейни артезіанських вод. Вони мають назви за своєю географічною локалізації: Волинсько-Подільський, Дніпровсько-Донецький, Причорноморський.

Артезіанські води розташовуються на різній глибині – від 50 до 200 м під землею. Завдяки таким природним умовам, вони є біологічно чистими, у них практично не представлені мікроорганізми, у тому числі хвороботворні бактерії.

Тому вода з підземних джерел, так само як і джерельна вода екологічно чистих місць, рекомендована до використання як питна і вважається найбільш прийнятною з усіх доступних людині природних вод. Але треба враховувати, що артезіанська вода багата, а іноді надмірно багата на різні мікроелементи.

Оскільки артезіанська вода є мінералізованою, вона також вважається мінеральною. Однак ступінь насичення різними мінералами не завжди відповідає тому балансу, який визнаний стандартом для питної та тим більше лікувальної води.

При видобутку вод із власної свердловини для використання її як питна варто перевірити не тільки на мінеральний склад, а й на ступінь вмісту шкідливих речовин: пестицидів, важких металів, радіонуклідів.

Випадки забруднення водоносних горизонтів пестицидами особливо часто трапляються у зонах активного землеробства, які поширені майже по всій території України.

Для пом’якшення надмірно мінералізованої артезіанської води та подальшого використання її як питної необхідно використовувати додаткові системи фільтрації.

Що відрізняє мінеральні води від інших?

Мінеральні води є складними розчинами. Вони формуються внаслідок природних процесів. За ступенем виразності присутності тих чи інших макро- та мікроелементів такі води поділяються на різні типи та підтипи.

Найпростіша класифікація за переважним аніоном включає 3 класи мінвод:

  • карбонатні – содовий тип, відрізняється присутністю в розсолі солей NaHCО3;
  • хлоридні – концентрована присутність солей CaCl2;
  • сульфатні – діляться на хлоридно-магнієві з MgCl2 та сульфатно-натрієві з переважним Na2SO4.

За вмістом основних біологічно активних компонентів відрізняють мінеральні води:

  • вуглекислі;
  • кремнисті;
  • зі вмістом сірководню;
  • миш’яковисті;
  • залізисті.

Є також бромні, йодні, борні, а залежно від присутності радіоактивних елементів виділяють різні підтипи радонових джерел.

Відмінності мінеральної та артезіанської води

Мінеральну воду необов’язково видобувають лише із підземних артезіанських горизонтів. Людина може отримувати її з будь-яких природних джерел із збагаченою водою: гірські струмки, гірські озера з талою водою, чиста джерельна вода у заповідних зонах тощо.

Є штучно мінералізовані для лікувальних цілей види питної води. Природно, що така вода піддається обробці: фільтрації, доочищенню, штучному збагаченню.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України