Українці в Чехії

У Чехії відкрили нову оглядову вежу. Фото

Два місяці тому в чеських горах Hrubý Jeseník відкрилася нова оглядова вежа під назвою «Dalimilova rozhledna», яку можна сміливо назвати однією з найкрасивіших в країні. Вона розташувалася на пагорбі Větrov на висоті 918 метрів над рівнем моря.

Висота самої споруди – 33 метри. Щоб піднятися на верхній оглядовий майданчик потрібно подолати 168 сходинок. У прибудові на першому поверсі розташований ресторан.

Це точна копія вежі «Na Sněžníku», яка стояла на сусідньому пагорбі Králický Sněžník з 1899 по 1973 роки і була місцевою визначною пам’яткою. Через суворі погодні умови та відсутності фінансування на належне обслуговування, стан оригінальної вежі поступово погіршився і її довелося знести.

Копію споруди звели на іншому пагорбі, оскільки Králický Sněžník відійшов Польщі. Вежа побудована на гроші приватного інвестора Далимила Мікі (Dalimil Mika) і названа в його честь. Підприємцю належить одна з найбільших в Чехії компаній по судовому стягненню боргів.

До кінця жовтня вежа працює в щоденному режимі з 09:00 до 17:00. Вартість вхідного квитка – 120 крон (діти до шести років безкоштовно).

Точні координати об’єкта: 50.2009650N, 16.9874356E (подивитися на карті). Дістатися до нього можна пішки (від містечка Staré Město) або на автомобілі. Докладні маршрути і інша інформація доступні на сайті об’єкта.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України