Авторські статті

У Бахчисарайському районі кримські татари бойкотували референдум

У масивах компактного проживання кримських татар в Бахчисарайському районі відсутні виборі дільниці для “референдуму”.

Про це повідомив голова Бахчисарайської районної державної адміністрації Ільмі Умеров, передає Радіо Свобода.

За його словами, це зумовлено тим, що виборчі комісії не було з кого формувати.

Раніше Ільмі Умеров закликав жителів Бахчисарая не піддаватися на провокації, залишатися толерантними та мудрими і не брати участі в “референдумі”.

Також Ільмі Умеров закликав керівників і спеціалістів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування “не виконувати злочинні вказівки”.

Як відомо, 16 березня на території кримського регіону проводиться “референдум” щодо статусу Криму.

Верховна Рада Криму 6 березня ухвалила рішення приєднати Крим до РФ і винесла на референдум 16 березня два питання: “1) Ви за возз`єднання Криму з Росією на правах суб`єкта Російської Федерації? 2) Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?”

14 березня Конституційний суд України визнав неконституційним рішення кримського парламенту про проведення референдуму. 15 березня, Верховна Рада України достроково припинила повноваження парламенту Криму.

Також 15 березня стало відомо, що експерти Ради Європи з конституційного права (Венеціанська комісія) назвала “референдум” про приєднання Криму до Росії “нелегітимним”.

У свою чергу, Меджліс кримськотатарського народу закликав кримчан бойкотувати “референдум” та Верховну Раду та інші найвищі органі державної влади України – “негайно і спільно з міжнародними організаціями (ООН, ОБСЄ, Рада Європи, Європейський Союз) забезпечити вільне волевиявлення на здійснення кримськотатарським народом невід’ємного права на самовизначення на своїй історичній території Крим”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.