Економіка

У 2023 році НБУ прогнозує підвищення комунальних тарифів

Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні розпочнеться у другому півріччі 2023 року, прогнозує Національний банк України

«Основний же внесок у значне зростання адміністративної інфляціі на прогнозному горизонті матиме підвищення тарифів на комунальні послуги. На сьогодні фіксація тарифів на тепло та газ на період воєнного стану стримує зростання загальноії інфляції – темпи зростання вартості цих послуг сповільнилися відповідно до 1.2% р/р і 9.3% р/р, відображаючи ефекти високої бази порівняння. Таким чином, високі ціни на газ у світі практично не матимуть прямого впливу на споживчу інфляцію в поточному році», – йдеться у повідомленні Нацбанку.

Поступове приведення тарифів на ЖКП до ринкового рівня в наступні роки утримуватиме інфляцію значно вище цілі. Утім, ураховуючи високу соціальну значущість тарифів на ЖКП, підвищення тарифів вірогідно буде поетапним і супроводжуватиметься розширенням соціальної підтримки.

Верховна Рада запровадила заборону на підвищення тарифів на газ та тепло для населення на час воєнного стану та ще пів року після його закінчення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.