Вперше міністр фінансів австрійського уряду може розраховувати на податкові надходження в розмірі 110 мільярдів євро, підрахували в Agenda Austria. Це рекорд.
Але політики витрачають ці гроші обома руками замість того, щоб полегшити життя громадянам і компаніям за рахунок зниження податків, критикує аналітичний центр.
В Австрії справжня криза. Економіка це відчуває, громадяни це відчувають, особливо через величезну інфляцію. Тільки цього не відчуває держава. Навпаки: висока інфляція призводить до того, що податкові надходження піднялися. З огляду на значні рекордні доходи міністра фінансів віденський аналітичний центр Agenda Austria говорить про “таємну реструктуризацію бюджету за рахунок громадян”.
Загалом у 2023 році за рахунок податків було зібрано понад 110 мільярдів євро. Це перевищило попередній рекорд попереднього року на добрих чотири мільярди євро.
Понад дві третини податкових надходжень припадає на податок на заробітну плату і податок з продажів.
“Обидва показники значно зросли з початку кризи, спричиненої коронавірусом”, – кажуть в аналітичному центрі.
Незважаючи на високі доходи держави, громадяни, які працюють, не звільняються від фінансового тягаря. Але це вже давно настав час зробити, як підкреслює голова Agenda Austria Франц Шеллхорн: “У будь-якому разі нестачі в державних доходах немає. Проблема в надмірних витратах держави. Австрія має наслідувати приклад Швеції та Швейцарії і запровадити обмеження на держвидатки, щоб захиститися від надмірно марнотратних політиків”.
Підприємці особливо зазнають труднощів через високий податковий тягар
Додатковою неприємністю є непропорційно високе навантаження на австрійські компанії. Тут Австрія також могла б наслідувати приклад Швейцарії, як чи Данії, іншої аналогічної країни.