Новини з Австрії

У 2021 році корупція коштувала Австрії понад 15 мільярдів євро

Згідно з підрахунками, минулого року Австрія могла втратити понад 15 мільярдів євро через корупцію. Проте точний вимір затруднений з різних причин.

Економічні збитки, які завдала корупція Австрії, могли б скласти понад 15 мільярдів євро на 2021 рік. Це результат розрахунків Фрідріха Шнайдера, професора Університету імені Йоганна Кепплера у Лінці. Збитки збільшуються з кожним роком. Щоб протистояти цьому, необхідні політичні заходи, такі як покращення захисту інформаторів та посилення покарань, вважає Шнайдер.

За словами Шнайдера, корупція має кілька основних наслідків, які негативно впливають на економіку. Якщо, наприклад, тендер виграє не найкращий учасник, держава недоотримує податкові надходження чи невиправдано витрачає великі державні гроші. З іншого боку, знижується продуктивність праці, оскільки усуваються компанії, які не виграють державні (або приватні) контракти через хабарницьку діяльність своїх конкурентів. Крім того, якість державних інституцій погіршується через корупцію.

За даними Шнайдера, валовий внутрішній продукт Австрії втратив 12,0 млрд євро у 2016 році, 12,8 млрд євро у 2017 році, 11,9 млрд євро у 2018 році, 13,5 млрд євро у 2019 році, 14,4 млрд євро у 2020 році та 15,2 млрд євро у 2021 році. Однак, якби вдалося зберегти його на рівні Швейцарії, збитки для австрійської економіки були б на 6,2 млрд. євро меншими, згідно з розрахунками Шнайдера.

У Німеччині економічні збитки становитимуть 221,2 млрд. євро у 2020 році та 234,1 млрд. євро у 2021 році, за даними Шнайдера. Для 27 країн ЄС загалом, за його розрахунками, втрати становитимуть 938 млрд. євро у 2020 році та 1011,5 млрд. євро у 2021 році.

За загальним визнанням, важко виміряти рівень корупції в країні, оскільки доводиться покладатися на результати опитувань, визнав Шнайдер. Найчастіше використовуються дані Transparency International, в останньому рейтингу якої Австрія посіла 13 місце зі 180 досліджених країн.

Для боротьби з корупцією потрібні конкретні заходи. З цією метою Шнайдер рекомендує прозоріше присудження контрактів шляхом введення реєстру державних закупівель, заборону на присудження державних контрактів на строк від трьох до п’яти років для компаній, замішаних у корупції, покращення захисту інформаторів, зобов’язання публікувати субсидії на суму понад 10 000 євро, суворіше покарання корупціонерів та позбавлення їхньої посади, заборона балотуватися на політичні посади протягом кількох років, а також збільшення людських ресурсів судових органів.

За матеріалами: https://www.vienna.at

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України