Економіка

У 2021 до України приїхало понад 3 мільйонів іноземців – це 12,6% більше показника попереднього року

Кількість туристів за 9 місяців 2021 року на 12,6 % перевищує аналогічний показник минулого року. Це свідчить про постковідне відновлення туристичної активності в Україну

«Наразі ми спостерігаємо не лише повернення туристів в Україну, а також підвищення рівня внутрішніх поїздок та значну переорієнтацію основних туристичних ринків для України. Йдеться про збільшення кількості туристів не лише з Європи, але й із віддалених країн — таких як Королівство Саудівська Аравія, Ізраїль та Сполучені Штати.

Наразі здійснюється масштабне дослідження українського туристичного ринку, результати якого допоможуть повноцінно реалізувати туристичний потенціал України. Стартувала промо-кампанія із посилення туристичного бренду України у світі. У нас багато нових проєктів для покращення туристичної інфраструктури, зокрема щодо запуску нових автомобільних та залізничних міжнародних маршрутів», — розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України. У 2021 зросла частка туристів, що приїхали з Азії, Північної Америки та інших регіонів світу. Відповідно, у загальній структурі зменшилась частка туристів із Європи. За 3 квартали 2021 року Україну відвідали:

  • 70% європейців (79,2% за аналогічний період 2020)
  • 25,5 % іноземців із країн Азії (17,7% за аналогічний період у 2020)
  • 3% громадян Північної Америки (1,5% за аналогічний період у 2020)
  • 1,4% з країн Африки (0,7% за аналогічний період у 2020)
  • 0,6% Океанії (0,7% за аналогічний період у 2020)
  • 0,2% Південної Америки

Відновлення туристичних потоків: у 2021 до України приїхало понад 3 млн іноземців

З більш детальною інформацією про кількість іноземців можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3wXaeGz Наразі триває дослідження туристичного ринку УкраїниРозроблено методику дослідження внутрішніх та виїзних туристів відповідно до стандартів Всесвітньої туристичної організації (UNWTO). Зокрема, відбуваються роботи з дослідження іноземних туристів в Україні та потенційних туристів з-за кордону. Також розпочато комплексний аналіз туристичного потенціалу регіонів України та їх пріоритизація.

Відновлення туристичних потоків: у 2021 до України приїхало понад 3 млн іноземців

Серед проєктів із розвитку туризму до 2024 року:

  1. Запуск програми модернізації та розвитку Національних природних парківЙдеться про оновлення та розбудову транспортної інфраструктури та системи навігації до національних парків, оновлення та будівництво базових об’єктів — зупинок та вокзалів, локацій для кемпінгу та відпочинку, огородження тощо. А також розвиток розважальної та інформаційної інфраструктури — закладів харчування, готелів, хайкінг-маршрутів, зелених стежок тощо. У розробці 9 пілотних проєктів.
  2. Промоція туристичного бренду України на міжнародних ринкахУ планах — міжнародна маркетингова кампанія, що включає зокрема діджітал-кампанії для туристів на ключових ринках, а також участь у головних міжнародних виставках із презентаціями для туристичного бізнесу закордоном.

Відновлення туристичних потоків: у 2021 до України приїхало понад 3 млн іноземців

Нагадаємо, що Мінінфраструктури відповідає за формування державної політики в галузі туризму. Зокрема Міністр інфраструктури координує діяльність Державне агентство розвитку туризму України, яке відповідає за реалізацію державної політики в сфері туризму.

Відновлення туристичних потоків: у 2021 до України приїхало понад 3 млн іноземців

 

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України