Війна рф проти України

Туреччина показала нові кадри з Kіzіlelma і як їхній Akіncі б’є міні-бомбою, що може влучати в рухомі цілі

Bayakar оприлюднила нові відео зі своїми Kızılelma та Akıncı, звітуючи про черговий прогрес у розвитку напрямку безпілотних літальних апаратів

Джерело: Defence Express

Турецька компанія Baykar продовжує працювати над розвитком лінійки своїх безпілотних літальних апаратів і протягом декількох днів оприлюднила у своїх соцмережах кадри з тих чи інших випробувань – так, наприклад, третій прототип їхнього БПЛА Kızılelma (який фактично є безпілотним винищувачем) пройшов чергові випробування, під час яких було здійснено зліт та посадку цього безпілотника.

Baykar, оприлюднивши кадри з тестувань, обмежилися коротким “Takeoff & Land Test” і не розповідає якісь деталі про перебіг робіт над цим зразком озброєння. Водночас нагадаємо, що роботи над цим БПЛА у рамках програми MIUS стартували ще в 2010-х роках, водночас у 2021 вперше були оприлюднені дані про характеристики цього безпілотного винищувача.

У листопаді 2022 року безпілотний винищувач Kızılelma від Baykar розпочав “пробіжки” перед першим польотом, а в грудні того ж року – із випередженням визначених графіків вперше відірвався від землі. З того часу перший прототип пройшов низку випробувань, а в квітні 2023 року на фестивалі TEKNOFEST здійснив політ разом з винищувачем F-16C.

Туреччина показала нові кадри з Kіzіlelma і як їхній Akіncі б’є міні-бомбою Tolun-IIR, що може влучати в рухомі цілі

Другий прототип Kızılelma, фото – Baykar

Kızılelma призначений для експлуатації зокрема з турецького легкого авіаносця TCG Anadolu (L-400). Цей безпілотник може використовувати широку номенклатуру озброєння – ракети “повітря-повітря”, “повітря-поверхня”, низку різних бомб тощо, тож фактично його можна класифікувати як безпілотний винищувач, який зрештою може й відігравати роль так званого “вірного веденого” для пілотованих літаків.

Крім того, у Bayakr показали відео зі своїм іншим БПЛА, Akıncı, а саме пуск з безпілотника керованої мінібомби Tolun-IIR та її влучання у ціль. Це озброєння призначене для ураження не тільки стаціонарних, але й рухомих цілей, її дальність ураження сягає 80 км.

На відміну від версії Tolun для ураження стаціонарних цілей, Tolun-IIR оснащується інфрачервоною системою наведення і має високу точність ураження цілей з круговим відхиленням у менш як 3 м та зменшеною супутньою шкодою. Також є опція обирати ціль пілотом під час польоту бомби завдяки можливості передавати зображення з голівки самонаведення. Маса бомби становить 120 кг, діаметр – 185 мм, довжина – 1800 мм.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України