ЄС|NATO

Виробник NASAMS презентував новий ЗРК NOMAD. Відео

Kongsberg показав новий ЗРК NOMAD, який створений на замовлення норвезьких збройних сил

Джерело: Defence Express

Під час міжнародної виставки озброєнь Eurosatory 2024, яка зараз проходить у Парижі, відбулась доволі рідкісна у теперішній час прем’єра нового зенітного ракетного комплекса. Норвезька Kongsberg, яка у цій царині відома своїм ЗРК NASAMS, який активно використовує Україна, показала NOMAD – ЗРК малої дальності (SHORAD).

Зазначивши, що він був створений для норвезької армії. А це вже означає наявність, як мінімум, одного замовника та доволі чітких вимог, які сформували самі військові, а не результат творчого польоту думки розробників. Більше того, перші випробування NOMAD вже пройшли, про що повідомило норвезьке оборонне відомство, показавши відео:

 

Зазначається, що норвезьке військо має отримати шість таких систем із досягненням боєготовності на рівні 2026-2028 років.

З боку Defense Express одразу має відмітити, що Kongsberg у своєму повідомленні назвало ЗРК інакше – NOMADS (National Manoeuvre Air Defence System), але норвезькі військові відкинули об’єктивно зайву S та назвали його NOMAD (Norwegian Maneuver Air Defence), що також читаться, як “кочівник”.

Також повідомлення від норвезьких військових дещо детальніше, бо якщо у Kongsberg не назвали назву ракети, яка використовується у ЗРК, то на відео зафіксовано використання Iris-T SLS від німецької Diehl, яка вже довела свою ефективність в Україні.

З огляду на це необхідно зазначити, що дальність знищення повітряних цілей в Iris-T SLS буде орієнтовно складати до 12 км.

Водночас відомо, що готландські військові також вкрай зацікавлені у цьому ЗРК та планують використати у ньому AIM-9X. Також вони зацікавлені у збільшенні кількості ракет на NOMAD, який зараз має лише чотири ракети. Це буде означати можливість збільшення дальності, можливо, до 15-20 км.

Головним засобом виявлення цілей у NOMAD є РЛС XENTA від данської Weibel Scientific, який працює у Х-діапазоні (8 – 12 ГГц, 3,75-2,5 см), має інструментальну дальність до 75 км, та побудований на GaN-технології (нітрид галію) та використовує BeamForming технологію, коли на основі інтерференції хвиль здійснюється формування діаграми спрямованості антенної решітки.

У ролі шасі використовується гусеничний бронетранспортер ACSV G5 від німецької FFG, яка у стандартному виконанні має вагу до 29 тонн, навантаження до 9 тонн, та максимальну швидкість до 74 км/год, яка забезпечується 580-сильним турбодизелем MTU 6V199 TE21. Машина має торсіонну підвіску із гідравлічними амортизаторами.

І попри перше уявлення, що мова йде про варіацію американського M113, у FFG запевняють, що це не так. Зрештою машина дійсно більша за M113 і створювалась з 2012 року якраз для заміни цього американського ветерана. Наразі ACSV G5 експлуатується у Норвегії, яка загалом замовила 51 таку машину з опціоном на ще 75-150 машин.

Андрій Петренко

Останні повідомлення

Європейські держави заявили про єдність у підтримці України проти агресії рф

За результатами паризької зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС, у тому числі Франції, Великої Британії,…

25 хвилин тому

Україна та Європа не будуть залучені до переговорів щодо конфлікту, — BILD

За інформацією німецького видання BILD, Україні та Європі відмовлено в участі в основних переговорах щодо…

37 хвилин тому

Терористична атака на Суми: росіяни завдали удару по житловому сектору

Агресія російських терористів у спробі залякування населення не припиняється. Останнє повідомлення з ОВА свідчило про…

1 годину тому

Магічний світанок на горі Піп Іван під -12 градусів

Ранкові промені сонця осяюють снігові вершини Піп Іван золотистим світлом, створюючи неповторну атмосферу високо в…

2 години тому

1250 російських солдат було знищено за попередню добу

За період з 24 лютого 2022 року по 13 лютого 2023 року, загальні бойові втрати…

2 години тому

Джон Болтон: путін святкує успіхи

Колишній радник з питань національної безпеки США Джон Болтон розповів, що в лідера рф путіна…

2 години тому