Авторські статті

Тверезіємо? В Україні скоротилося споживання горілки

У січні-вересні 2013 року випуск горілки в Україні знизився на 17,8% (до 19,15 млн дал), повідомила виконавчий директор асоціації Укргорілка Аліна Шолохман. Падіння показників реалізації продукції показали всі великі виробники міцного алкоголю.

Одна з причин зниження виробництва – простій українського заводу Nemiroff, викликаний конфліктом акціонерів, який триває вже кілька років. У результаті за дев’ять місяців ДП УГК Nemiroff виготовила на 27% менше продукції. Падіння на 13% і показав лідер ринку НАТ (ТМ “Хлібний дар”), а також другий найбільший виробник Global Spirits (ТМ “Хортиця” -10%).

Скорочення придбання горілки пояснюють загальним зниженням попиту на алкоголь. Окрім того, українці почали експериментувати з імпортними напоями, які були недоступні для них раніше. В першу чергу мова йде про вино та віскі під private label роздрібних торговельних мереж та недорогих торгових марок.

Постачання горілки впали не лише на внутрішньому ринку, але і на зовнішньому. За даними Укргорілки, у січні-вересні експорт впав на 23% (до 3,06 млн дал). Багато в чому це пов’язано c загостренням відносин між Україною і Росією – найбільшим експортним ринком збуту української горілки.

Нагадаємо, починаючи з середини серпня, Федеральна митна служба Росії посилила перевірки продукції всіх українських виробників. Для багатьох експортерів алкоголю розмитнення не тільки затягнулося на кілька тижнів, але також призвело до додаткових витрат на внесення забезпечувальних платежів, які вимагає російська сторона. Щоправда, зараз найбільші гравці ринку стверджують, що не мають жодних труднощів із постачанням української горілки на територію Росії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.