Політика

Турція відмовилася вводити санкції проти Росії за визнання ЛДНР

Анкара продовжить співпрацювати як з Україною, так і з Росією.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, який по гарячих слідах висловився щодо визнання Москвою сепаратистських республік Донбасу, вчора, 23 лютого, заявив, що підтримуватиме відносини і з Києвом, і Москвою і не планує вводити санкції проти Росії.

Про це повідомляє турецьке видання Daily Sabah.

Ердоган поінформував, що Туреччина продовжить співпрацювати як з Україною, так і з Росією, не припинятиме стосунки з жодною державою і не планує вводити санкції проти Москви. Турецький лідер пояснив, що Туреччина має політичні, військові та економічні відносини з двома державами і не може відмовитись від взаємодії.

«Туреччина прагне вирішити питання без шкоди стосункам… Одні кажуть, що конфлікт підвищить вартість природного газу, тоді як інші обговорюють закриття вентилів. Ми повинні зробити наші кроки з урахуванням цієї делікатної ситуації. Ми продовжимо телефонну дипломатію, і я сподіваюся, що досягнемо позитивних результатів», – сказав Ердоган.

Також він зазначив, що у нещодавній телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським виклав позицію Туреччини щодо територіальної цілісності України і що Анкара не приймає жодних дій, що порушують Мінські угоди.

«Я сказав йому, що ми готові взяти на себе відповідальність за те, щоб криза була врегульована шляхом дипломатії і діалогу, оскільки напруженість, що зберігається, становить загрозу безпеці в Чорному морі. Ми сподіваємось, що наші чорноморські сусіди Росія та Україна негайно повернуться за стіл переговорів», – заявив Ердоган.

Також турецький лідер розкритикував західних політиків за їхні неефективні переговори з Путіним.

«Як ви знаєте, Макрон приїхав до Москви і ви бачите картину. Шольц пішов за ним, і ви теж бачите цю картину», – сказав Ердоган, додавши, що Байден теж повинен був розмовляти з Путіним, але жодних конкретних результатів поки що не досягнуто. Він вважає, що НАТО є єдиним інструментом, що залишився, щоб виявити спільну позицію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України