ЄС|NATO

Турецька компанія Otokar постачатиме Румунії 1059 колісних бронемашин на понад 1 мільярд доларів

Хто б подумав, що Конгрес США уже заважає своєму ОПК заробляти, але це так

Тут мова поки лише про тендер на колісні бронемашини, але сам факт показовий

Джерело: Defence Express

В профільних ЗМІ з’явились повідомлення про те, що турецька оборонна компанія Otokar стала переможцем тендеру на поставку 1059 колісних бронемашин із формулою 4×4 вартістю понад 1 мільярд доларів, який провело Міноборони Румунії. При цьому стверджується, що румунські військові мають отримати колісні ББМ типу COBRA-II, котрі себе гарно зарекомендували в тому числі і на полі бою в Україні.

Але в реальності ситуація є суттєво іншою. Турецька Otokar виявилась просто єдиною, хто був готовий постачати свої колісні бронемашини на умовах румунського оборонного відомства. При цьому не йдеться про те, що румунська армія отримає саме COBRA-II, а чиновники румунського Міноборони навіть мають намір ще окремо перевірити, наскільки пропозиція Otokar підпадає під їх умови. Про це портал Defense Romania пише із посиланням на “джерела в румунській оборонній промисловості”.

Бронеавтомобіль COBRA-II, ілюстративне фото від Otokar
Бронеавтомобіль COBRA-II, ілюстративне фото від Otokar

 

Як деталізують автори порталу, першопочатково в цьому тендері хотіло взяти одразу кілька світових виробників колісних бронемашин. Мова зокрема про французьку компанію Arquus, американську Oshkosh Defense, ізраїльську Rafael і турецькі Nurol Makina та згадану вище Otokar.

В умовах тендеру Міноборони Румунії поставило одразу дві жорсткі вимоги: низька вартість закупівлі, тобто орієнтовно по 1 мільйону доларів на машину, та локалізація виробництва на потужностях румунського ОПК.

Французька Arguus, ізраїльська Rafael і турецька Nurol Makina такі умови визначили для себе неприйнятними, тому достроково “вийшли з гри”. Американська Oshkosh була готова цілком погодитись на усі умови румунських чиновників, але виникла суттєва проблема – Конгрес США не дав необхідного дозволу на передачу технологій, тому й цьому виробнику колісних ББМ довелось “зійти з дистанції”.

Бронеавтомобіль Sherpa, ілюстративне фото від Arquus
Бронеавтомобіль Sherpa, ілюстративне фото від Arquus

 

Власне, в підсумку так і вийшло, що до фіналу торгів “за замовчуванням” дійшла лише турецька Otokar, і чому в даному румунське Міноборони готове витратити ще певний час на бюрократію.

Як вказує довідник The Military Balance 2023, румунська армія наразі має лише 60 бронеавтомобілів типу Maxxpro від компанії International MaxxPro. І так виходить, що замовлення на одразу 1059 бронеавтомобілів, навіть з поставкою в кілька років, означає намір румунського Міноборони радикально наситити бойові порядки своїх військ такого класу технікою. Сам факт замовлення на понад 1000 одиниць техніки на одному тендері був насправді “ласим шматком”, бо навіть попри жорсткі локальні умови, сам факт отримання такого замовлення дозволило би ще більш зміцнити свої позиції на світовому ринку озброєнь.

JLTV від Oshkosh Defense
JLTV від Oshkosh Defense

 

В теорії, американська Oshkosh зі своїм JLTV могла би цей “шмат” отримати. Але тут на заваді стала доволі специфічна позиція Конгресу США. Тим більш, що тут мова про технології по колісній бронемашині, обсяги виробництва складають буквально тисячі одиниць, а географія експорту охопила навіть Монголію.

Раніше Defense Express розповідав про те, що відсутність допомоги для України від США вже б’є по ОПК країни, спершу – по виробництву боєприпасів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України