ЄС|NATO

Туреччина призупинила торгівлю з Росією на третину через санкції

Ердоган призупиняє дію ДЗЗСЄ, почав постачати вибухівку США для виробництва снарядів для України, надає турецькі корабельні верфі Києву і продовжує наполягати на зерновій угоді. Шойгу, при цьому, говорить про “стамбульський процес” як прийнятний для РФ варіант.

Цього року турецькі експортери машинобудівної продукції скоротили продажі на 1 мільярд доларів
США і ЄС продовжують розширювати чорні списки, щоб обмежити торгівлю з Москвою. Про це повідомляє Голос українською з посиланням на Bloomberg

Торгівля Туреччини з Росією пробуксовує через західні санкції, що вдарило по ключовій лінії поставок для Москви, яка, на думку США і Європейського Союзу, підживлює її війну в Україні.

Експортери машинобудування, які найбільше виграли від зростання турецьких поставок до Росії у 2023 році, можуть побачити падіння продажів до Росії на 1 мільярд доларів цього року через “неоднозначні” і “швидко розширювані” санкційні списки та боротьбу з товарами, що мають потенційне військове застосування, сказав Кутлу Каравеліоглу, голова Асоціації експортерів машинобудування, що налічує 22 000 членів.

Це третина минулорічних продажів до Росії, повідомив він електронною поштою, додавши, що найбільшого падіння зазнали верстати, насоси та електродвигуни.

“Не здається можливим, щоб будь-який серйозний виробник корпоративного машинобудування підтримував свій попередній інтерес до Росії в умовах зростаючого тиску на банківську систему і ланцюги поставок”, – сказав він.

Це погана новина для турецьких компаній – і для спроби уряду зменшити дефіцит поточного рахунку. Але це свідчить про те, що санкції США та ЄС проти Росії стають дедалі ефективнішими, навіть в іноземних юрисдикціях, таких як Туреччина, член НАТО, яка намагається підтримувати економічні зв’язки з Москвою, незважаючи на війну.

Експорт Туреччини до Росії впав з найвищого рівня після вторгнення

Джерело: Турецький статистичний інститут

Попередні дані опубліковані в четвер Міністерством торгівлі Туреччини, свідчать, що експорт до Росії впав на 33,7% у першому кварталі порівняно з попереднім роком :

турецький експорт до Росії впав на 33,7% у першому кварталі
турецький експорт до Росії впав на 33,7% у першому кварталі

 

Турецько-російська торгівля різко зросла після вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Це викликало критику, а згодом і санкції з боку США та ЄС, які намагалися зупинити потоки таких товарів, як промислове обладнання та запчастини, які, на їхню думку, можуть допомогти російським військовим.

ЄС заявляє, що Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати і Китай є одними з країн, які обходять обмеження блоку на торгівлю санкційними технологіями з Росією, повідомило в лютому агентство Bloomberg.

Цьогорічне падіння експорту до Росії відбувається на тлі спроб Анкари покращити свої відносини з Вашингтоном, в тому числі шляхом посилення контролю за пов’язаними з Росією банківськими операціями за участю Туреччини. Китай також посилив перевірку зв’язків банківських клієнтів з Росією після того, як у грудні США погрожували запровадити додаткові санкції.

Компанії по всьому світу стикаються з великою кількістю російських санкцій, з якими їм доводиться боротися. За даними компанії Castellum.AI, що займається перевіркою дотримання законодавства, станом на лютий США та їхні союзники оголосили про майже 18 000 санкцій, порівняно з приблизно 2 600 до вторгнення.

“Ми спостерігаємо дедалі більшу увагу з боку регулюючих органів, особливо до металургійного, гірничодобувного, будівельного, аерокосмічного та виробничого секторів Росії”, – сказав Тан Албайрак, юрист з питань санкцій та експортного контролю в Reed Smith. Він звернув увагу на такі компоненти, як деталі машин, мікросхеми та друковані плати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України