Війна РФ проти України

Триває відновлення інфраструктури у звільнених областях

Навесні 2022 року Збройні Сили України звільнили від російських окупантів північні регіони України – Київську, Житомирську, Чернігівську та Сумську області.

Весь світ побачив наслідки повномасштабного вторгнення росіян – тисячі жертв серед мирного населення та вщент знищена інфраструктура. Станом на 5 квітня 2022 року в Київській, Житомирській, Сумській та Чернігівській областях внаслідок бойових дій  було зруйнувано майже 38 тис. інфраструктурних об’єктів – лікарні, школи, дитсадки, об’єкти критичної інфраструктури, дороги та мости, приватні та багатоповерхові будинки.

Завдяки героїзму українських оборонців наші міста та села вистояли. Буча, Ірпінь, Охтирка, Чернігів, Тростянець, Гостомель та багато інших стали прикладом справжньої незламності. В Україні з’явилися нові міста-герої.

Команда Мінінфраструктури з моменту визволення північних областей України активно відновлює зруйновану інфраструктуру.

Першочергове завдання – відновити можливості для проїзду і постачання продуктів та медикаментів.  Дорожні бригади оперативно розчищали дороги від знищеної військової техніки та цивільних авто, демонтували блокпости росіян, ремонтували дороги, придорожню  інфраструктуру та зводили тимчасові переправи.

Наразі в Київській, Житомирській, Сумській та Чернігівській областях вже відновлено 13 тис. об’єктів. Зокрема, розчищено понад 600 км автодоріг, забезпечено проїзд через 50 тимчасових переправ. Крім того, відновлено 171 медзаклад, 19  ВНЗ, 238 шкіл, 122 дитсадки, 976 об’єктів критичної інфраструктури, майже 2 тис. багатоповерхівок та 9 тис. приватних садиб тощо.

На фото міст у Стоянці через р. Ірпінь автомобільної дороги М-06 Київ – Чоп. Підірваний міст повністю відрізав сполучення з Києвом через Житомирську трасу. Після звільнення Київщини, дорожники облаштували тимчасову об’їзну дорогу та тимчасову переправу. Однак проїхати там могли лише легкові та маловантажні авто. Для великовагового транспорту були розроблені альтернативні маршрути об’їзду, які займали достатньо багато часу.

У травні 2022 року звели два тимчасових прогони по лівому проїзду та відкрили рух мостом. У грудні відкрили повністю відбудований правий проїзд. На сьогодні триває відбудова лівого проїзду.

Команда Мінінфраструктури продовжує активну роботу з відновлення інфраструктури, щоб забезпечити повернення українців додому.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України