ЄС|NATO

Три правила для розуміння українських політичних теленовин і ток-шоу

 Досить часто лунають гнівні крики не пускати якогось політика на канал, заборонити якусь програму, закрити будь-якоий канал.

Моя особиста думка – це не правильно. До каналів претензії висловлювати будуть завжди. Особливо при тому, що всіма тв-каналами в Україні володіють олігархи. Всіма. Від 1 + 1 до Інтера, від ICTV до України, від 5-го до 112-го. Але вони дають трибуну для виступів. Можливість донесення до глядача своєї позиції і точки зору. І потрібно бути справедливим по відношенню до каналів. Те, що Бондаренко або Левченко не в тюрмі – це не заслуга каналів. Це недопрацювання правоохоронних органів. Будуть заарештовані – не зможуть ходити по ефірах. А те, що вони віщають на російських каналах заслуговує на пильну увагу, як з боку СБУ так і з боку прокуратури.

Зрозуміло, що канали відображають інтереси власників, а їх новинні програми найчастіше влаштовують війни олігархів через телевізор. Це відображення реалій в Україні. Тому треба запам’ятати три правила.

1. Якщо політик йде на канал, то це не означає, що він працює на власника каналу. Політик використовує канал, як трибуну для виступу перед аудиторією. Хоча, як це не сумно, можливі й винятки.

2. Якщо вимагати не пускати кого-небудь на ефіри або закривати неугодні програми, то це порушення свободи слова і не демократичний метод ведення політичної боротьби, властивий тоталітарним державам, як Росія чи Північна Корея. І ці методи практикують такі диктатори, як Путін чи Лукашенко.

3. Якщо програма, спікер або інформація яка видається в ефір наносять шкоду безпеці держави або по суті є підривною діяльністю, то цим повинні займатися правоохоронні органи – міліція, СБУ чи прокуратура. А суди зобов’язані швидко реагувати на звернення до них. Якщо таких звернень немає, то питання до людей які займають високі посади в цих структурах і відповідають за дотримання законів в Україні.

Глядач же може голосувати проти неугодних політиків або програм ще й тим, що буде просто ігнорувати їх ефіри. Адже нікого не змушують дивитися що-небудь примусово. Не подобається – перемкніть! Так що не варто перейматися питанням чому політики ходять на ефіри різних каналів. Треба турбуватися питанням чому не діють ті структури і люди в погонах, які повинні діяти. Адже при їх більш активної позиції в Україні настане раніше не тільки порядок, але і може буде переловлено і посаджена велика частина високопоставлених українських політиків які по факту є російськими найманцями і ворогами українського суспільства.

А наразі спасибі каналам за доступ до ефірів. Різні канали пускають в ефір по-різному. Але спасибі й за це.

Дописувач: Borislav Bereza

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.