ЄС|NATO

Три базові сценарії на Донбасі

  Три базові сценарії на Донбасі

Сценарій №1. Широкомасштабних військових дій на Донбасі протягом зими-весни не ведеться. Водночас, тривають обстріли українських сил АТО і населених пунктів. Росія зміцнює терористів новими видами озброєнь, проводить перенавчання бандформувань своїми інструкторами. У регіон перекидаються російські найманці і покликані в російську армію кримчани. Росія продовжує руйнацію інфраструктури Донбасу. В регіоні загострюється гуманітарна катастрофа, зростає потік біженців. Росія продовжує економічну війну, використовуючи перекриття газу для загострення ситуації.

Сценарій №2. Протягом найближчих тижнів сили терористів починають наступ на позиції сил АТО на Донбасі. Російські війська, крім сил спеціального призначення, не беруть участь в наступі. Завдання Росії – силами “гарматного” м’яса з числа бойовиків послабити основні сили української армії і батальйонів. У разі досягнення поставлених цілей – організувати провокації з терактами на російській території або обстріл російських населених пунктів, щоб звинуватити в цьому українську сторону. Угруповання в Криму виконує роль відволікання українських сил, бойових дій на півдні не ведеться. Далі події розвиваються за осетинським сценарієм. Неоголошене введення на Донбас російських “миротворців” з метою “примусу до миру”.

Сценарій №3. Сили бойовиків починають бойові дії за сценарієм №2, далі йде введення “миротворчих сил”. Єдина відмінність від попереднього сценарію в тому, що крім Донбасу, бойові дії розвиваються і на півдні країни, з настанням з Криму.

Запитання:

– Готовність і реакція України до всіх трьома сценаріями;

– Готовність США, ЄС і НАТО до викликів;

– Реакція ООН, ОБСЄ на гуманітарну катастрофу.

Дописувач: Тарас БЕРЕЗОВЕЦ

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.