Новини з Австрії

Троє австрійців включені до списку злочинців, які найбільше розшукуються в Європі. Фото

Щороку Європол публікує список 50 злочинців Європи, які найбільше розшукуються. Влада сподівається, що це допоможе отримати важливу інформацію про поточне місцезнаходження людей, яких вони шукають.

Цього року до 50 найбільш розшукуваних злочинців Європи увійшли троє австрійців. Це екс-глава Wirecard Ян Марсалек (43 роки), Фоко Тібор (67 років) та Марін Йозеф Шабель (51 рік).

Подробиці про найбільш розшукуваних злочинців Австрії

Ян Марсалек

Шахрайство у розмірі мільярдів євро. Скандал з Wirecard, в якому він був активно замішаний, вважається найбільшим економічним злочином післявоєнного періоду.

Європол пише про нього таке: «Ян Марсалек був членом правління Wirecard AG зі штаб-квартирою в Ашгаймі неподалік Мюнхена з лютого 2010 року по червень 2020 року. Як COO (Chief Operational Director) він відповідав за весь операційний бізнес, включаючи продаж, принаймні з 2015 р. Зокрема, він відповідав за азіатський бізнес та бізнес у країнах TPA Східна та Південна Європа). Ян Марсалек підозрюється у скоєнні кримінального злочину у вигляді комерційного шахрайства, особливо серйозного випадку зловживання довірою. Передбачається, що він скоїв злочин останні кілька днів після свого звільнення з посади члена правління Wirecard AG з Німеччини». Передбачається, що Марсалек нині перебуває у Росії.

Мартін Йозеф Шабель

Незаконний обіг наркотиків та психотропних речовин.

Європол класифікує Шабеля як небезпечного та можливо озброєного злочинця. За нього також обіцяна нагорода – 5 000 євро. «Мартін Шабель підозрюється в тому, що, будучи провідним членом злочинної організації, у період з березня 2018 року по вересень 2020 року незаконно продавав через даркнет велику кількість речовин, які викликають звикання, які він виставляв на продаж на різних торгових майданчиках даркнету». Крім того, він призначив членів організації, які повинні були забрати у нього речовини, що викликають звикання, упаковати їх і відправити «замовникам» поштою. Його слід загубився на півночі Італії у квітні 2021 року.

Тибор Фоко

Підозрюється у вбивстві повії 13 березня 1986 року. 31 березня 1987 року його нарешті засудили до довічного ув’язнення.

Він втік із в’язниці у 1995 році. За інформацію, яка призведе до арешту Фоко, оголошено нагороду у розмірі 20 000 євро. Оскільки Фоко перебував у розшуку понад 20 років, на фотографіях його обличчя штучно «старили». На сайті також доступний для прослуховування зразок голосу втікача.

Він не вживає алкоголь, вважається любителем собак і страждає на захворювання легень «хвороба Бека». Він також любитель автоспорту та колишній мотогонщик. Фоко навіть став віце-чемпіоном Європи та національним чемпіоном Австрії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України