Авторські статтіЗдоров'я

Тривожні сигнали про те, що ваш близька людина схильна до алкоголізму

прихований алкоголізм
прихований алкоголізм

Прийнято говорити, що прихований алкоголізм – це явище, при якому людина, схильна до алкоголізму, приховує від оточуючих свою пристрасть до алкоголю. У наркології поняття “прихованого алкоголізму” не існує, хоча психологи іноді використовують цей термін. Тім не менш, дана проблема, при якій людина активно намагається приховати власний недуги або схильність нього, є серйозною і потребує лікування.

Отже, ось ознаки того, що у вашої близької людини проблеми з алкоголем.

1. Вони не вважають, що у них є проблеми

Як правило, жоден алкоголік не визнає. що він — алкоголік. А вони особливі. Вони можуть бути успішними в житті, домагатися успіху на роботі і мати нормальну сім’я. “Що з того, що я вип’ю пива після роботи” — кажуть вони. Але правда в тому, що прихований алкоголізм все одно алкоголізм.

2. Вони можуть не пити постійно, але коли беруться за чарку, втрачають контроль

Вони не п’ють день у день, такого немає. Але такі люди можуть встати, відвести дітей до школи, сходити на роботу, прийти, приготувати вечерю, відкоркувати пляшку вина і… випити все до останньої краплі. Коли вони п’ють, то перестають контролювати цей процес.

3. У них проблеми з пам”яттю

Це загальна риса, яка обєднує як прихованих, так і справжніх алкоголіків. Іноді після навіть незначної кількості алкоголю на якісь моменти їх пам’ять відключається.

4. Вони стають дратівливими без алкоголю

Явна ознака алкоголізму — людина підсаджується на “вогняне зілля” і з плином часу ця залежність стає тільки сильніше. Коли вони занадто довго нічого не п’ють, то стають дратівливими і іноді навіть агресивними. Деколи це може проявлятися фізично: вони починають сильно потіти, їх серцебиття частішає.

5. Вони відмовляться від їжі на користь чарки

Приховані алкоголіки можуть використовувати їжу лише як привід пропустити стаканчик. При цьому до їжі можуть зовсім не доторкнутися, вважаючи за краще пити калорії.

6. Вони брешуть, щоб приховати алкогольну залежність

Щоб оточуючі і в першу чергу сім’я менше щось підозрювали, вони можуть скласти цілком собі достовірну небилицю про те, що застрягли в пробці, в той час як у дійсності зайшли в бар.

7. Вони відгороджуються від світу

Вони також знайдуть відмовку не піти на сімейну вечерю або вечірку, які не дуже важливі. Чому? Вони хочуть пити в своє задоволення, щоб ніхто не міг їх засудити.

8. У них завжди знайдеться виправдання

У прихованих алкоголіків завжди є виправдання: вони “п’ють потроху”, у них “був важкий день”, вони зустріли одного, якого не бачили сто років”. І це пов’язано з першим пунктом — вони не визнають свою проблему.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України