ЄС|NATO

Третя за величиною авіакомпанія РФ оголосила про свій дефолт

   Третя за величиною авіакомпанія в Росії – “ЮТейр” – оголосила технічний дефолт за двох облігаційних позиках (розміщення відбувалося через дочірню компанію ТОВ “ЮТейр-фінанс”) в цілому на 2,7 млрд рублів.

За даними “Комерсанта”, великі кредитори “ЮТейр” – Сбербанк (кредитні лінії на 6, 10 і 6 млрд рублів терміном на два-три роки), банк “Росія” (4,4 млрд рублів на п’ять років), “Сургутнафтогаз” (вексельна позика на 6 млрд рублів до середини листопада).

Вільних коштів на викуп паперів у “ЮТейр” немає, зазначає видання. Перевізник вже і так вживає жорстких заходів по оптимізації роботи. Ще влітку він оголосив про програму зниження витрат на 5 млрд рублів на рік. Вона включає скорочення персоналу і флоту, відмова від неприбуткових маршрутів. У зимовому розкладі “ЮТейр” відмовилася від 20% рейсів і звільнила більше 800 співробітників. Призупинення у жовтні роботи туроператора “Південний хрест” позбавила “ЮТейр” частини чартерної програми. Компанія втратила понад 450 млн рублів за виконані, але не оплачені чартери. Поки перевізнику вдалося відсудити 155 млн рублів. Кредитори, зі свого боку, пред’являють претензії до “Ютейр”. Минулого тижня в Московський арбітражний суд звернувся банк “Балтійське фінансове агентство” з позовом до компанії на 604 млн рублів. “Газпром Авіа” вимагає з “Ютейр” більш 130 млн рублів, аеропорт Хантимансійська – більш 40 млн рублів.

Проблеми в галузі виникли не тільки у “ЮТейр”, але дефолт по облігаціях вона допустила першою. У кризу 2008-2009 років це відбувалося з багатьма, наприклад “Сибіром” (S7), авіаальянсів “ЕйрЮніон” і “КД-авіа”. Вийти з кризи вдалося тільки “Сибіру”.

Дописувач: stailker

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України