Люди швидко звикають, і те, що декілька років тому вважалося нечуваною новиною, сьогодні вже нікого не дивує. Така доля спіткала і криптовалюти. Всі вже встановили для себе, що це щось віртуальне, яке існує тільки на екрані комп’ютера.
Аж ось Верховна Рада приймає, а Президент підписує Закон 3637 «Про віртуальні активи». І тут нас очікує дещо цікаве. З самого початку, п. 3 статті 1 вводить в правничий обіг поняття «забезпечений віртуальний актив», і потім п. 3 ст. 4, п. 3 ст. 5, і далі в законі прописується та конкретизується дане поняття.
Не встигли ми порадіти досконалій законотворчості, як у регіональному ЗМІ зустрічається новина про нову криптовалюту TRcoin. До речі, ось посилання: https://zt-news.org.ua/index.php?newsid=18347
Одразу можна помітити, що цей TRcoin повністю відповідає визначеному у Законі поняттю «забезпечений віртуальний актив».
Поясню про що йдеться: логістична компанія «Транспортика», клієнтами якої є, на хвилинку, понад 3 000 000 замовників та 100 000 водіїв у 20 країнах світу – такий собі невеличкий український бізнес – створила власну криптовалюту TRcoin.
TRcoin – криптовалюта, що підкріплена логістичною діяльністю. Це альткоїн на базі блокчейну Etherium. За кожне замовлення клієнт отримує невеликий кешбек у вигляді нарахування криптовалюти TRcoin.
Водії є також майнерами, оскільки за кожне виконане замовлення отримують TRcoin. Майнерами водіїв можна назвати ще й тому, що розмір еміссії монет пов’язаний з розміром доходу від виконаних водіями перевезень вантажів.
Щоб підтримувати курс та підвищувати попит, «Транспортика» має намір викуповувати монети на 33% чистого прибутку. Тобто, починаючи з 30 дня після лістингу, третина доходів компанії постійно йтиме на зворотній викуп (так званий BuyBack) монети.
На тлі великих подій, що відбуваються у світі, ця новина може здатися невеликою та другорядною. Але варто відмітити, як вчасно українські законодавці ввели у правничий обіг даний Закон та як український бізнес працює у тренді сучасної економіки.
Але найголовніше полягає у тому, що доки Сполучені Штати, Китай, Індія та інші великі економіки світу ще не опрацювали свою впевнену точку зору на криптоактиви та криптовалюту, на Україні бізнес, уряд та законотворці вже впевнено працюють у даному секторі економіки згідно встановлених у законі процедур.