Транспортні літаки Ан-26 ВМС України помічені на відпрацюванні польотів з авіабомбами

Ан-26 з авіабомбами типу ФАБ Стопкадр з відео ВМС ЗС України

Транспортний літак Ан-26 10-ї морської авіаційної бригади Військово-морських сил України помічений під час відпрацювання польотів з авіабомбами.

Передає УМП.

Відео на якому Ан-26 з бортовим номером 10 ніс на своєму борту авіабомби типу ФАБ було розміщено сьогодні на офіційній сторінці ВМС ЗС України у Facebook, на що звернув увагу Facebook оглядач Саня Козацький.

Точна дата знімання не відома, хоча саме відео присвячено до збір-походу корабельно-катерного складу та суден забезпечення ВМС ЗС України до дня українського флоту, що відзначали 5 липня.

Проте на фото з того заходу встановлених авіаційних бомб на літаках Ан-26 не було:

Транспортні літаки Ан-26 ВМС ЗС України під час святкування Дня флоту 5 липня 2020 року Фото: ВМС ЗС України

Тому найімовірніше відео було знято в якийсь інший день під час тактико-спеціальних навчань морської авіації ВМС ЗС України.

На Ан-26 морської авіації й раніше розміщували пілони для встановлення маркерів, що використовуються під час десантування чи пошуково-рятувальних операцій, проте розміщення авіабомб останній час помічено вперше.

У травні 2020 року бомбометання відпрацьовувалось з гелікоптерів Мі-8 МСБ-В 10-ї морської авіаційної бригади:

Транспортні літаки Ан-26 ВМС України відпрацювали польоти з авіабомбами

Гелікоптер Мі-8 МСБ-В з авіабомбою ФАБ-50 Фото: ВМС ЗС України

Тому є ймовірність, що відповідні тренування були проведені із літаків Ан-26, але тоді у зведення пресслужби не потрапили.

Можливість розміщення авіабомб калібром до 500 кг, а також радіомаяків типу «Штир-3» і «Огонек» передбачена конструкцією літака. Для цього на ньому можна встановлювати чотири балкових утримувачі БДЗ-34 (по два з кожного боку) на пілонах та є спеціальний приціл НКПБ-7.

Можливість розміщення бомбометального озброєння була перевірена ще в 1972-у році на літаку Ан-26 02-02. В ході їх проведення екіпаж В.А.Залюбовского виконав з льотно-випробувальної бази КМЗ в Гостомелі 14 польотів, у яких літак ніс чотири ФАБ-500 або чотири ОФАБ-100. Було встановлено, що підвіски погіршують швидкопідйомність і максимальну швидкість Ан-26, але на характеристики його стійкості та керованості практично не впливають.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh