Президент США Дональд Трамп оголосив про введення нових мит на імпорт після рішення Верховного суду щодо попередніх санкцій.
Верховний суд США визнав, що президент перевищив свої повноваження, вводячи мита з посиланням на надзвичайний стан. Трамп планує ввести глобальну мито у 10% на імпорт, спираючись на Закон про торгівлю 1974 року. Це дозволяє президенту встановлювати мита до 150 днів без схвалення Конгресу. За словами Трампа, нові мита наберуть чинності у вівторок, 24 лютого.
«Ми можемо використовувати інші закони, інші повноваження з введення тарифів. Тому всі тарифи, введені для національної безпеки, залишаються чинними», — зазначив президент.
Президент рішуче критикував рішення суду, зазначаючи шістьох суддів, які підтримали його рішення, як «ганьбу для нації». Окрім цього, Трамп оголосив про намір використовувати «інші торгові повноваження» для захисту економіки США. «Країни, які так довго нас експлуатували, святкують, але це не триватиме довго», — додав він.
