6 січня священики святять воду, яку віруючі приносять додому, кроплять удома і зберігають цілий рік, щоб використати у християнських обрядах.
Про те, що не можна робити з йорданською водою, розповідає священика Тихон Сергій Кульбабка у Facebook.
Зберігати освячену воду слід біля ікон, споживати “по ложечці”, бажано натщесерце, при хворобі можна і частіше. Не слід її давати пити комусь із пляшки, краще окремо налити в кухоль.
Освячена вода зберігається до наступного Йордану, і вона не псується за цей час. Священик пояснює, що це відбувається не тому, що “іони срібла з хреста потрапляють до неї” (у переважній більшості наших храмів срібних хрестів немає), а від того, що вона освячена дією Святого Духа і відмелена молитвою та благословенням.
Що не можна робити з йорданською водою?
Не можна святу воду комусь наливати “від себе”, “через руку” або через лійку, або ставити пляшку зі святою водою на землю.
За словами священика, не варто обливатися у ванній при купанні святою водою, щоб одужати. А от запивати святою водою призначені ліки – можна.
Також заборонено носити йорданську воду чаклунам, “цілителям”, екстрасенсам та відьмам для її “корекції”. Такими діями людина заперечує існування Бога. Це опоганює воду.
Не можна гадати на йорданській воді навіть жартома або для того, щоб дотримуватися народних традицій.
Не варто кропити худобу та свійських тварин – кішок, собак, папуг та акваріумних рибок, тому що вони можуть отримати стрес.
На Водохреща можна купатися здоровим людям у ополонці, але це далеко не обов’язково. Слід пам’ятати, що купання в ополонці не очищає від гріхів і не надає святості.
Що робити з торішньою святою водою?
Найкраще її випити за цей рік. А ось виливати у ринву суворо заборонено. Про це нагадали у Закарпатській єпархії ПЦУ. Зіпсовану водохресну воду виливають у такому місці, де не ходять люди та тварини. Найкраще вилити її в річку за течією або в будь-яке інше водоймище.
Не слід використовувати залишки, щоб поливати вазони, город або готувати їжу. Але Велику агіасму (святиню) можна додавати в тісто для просфору. Крім того, священики нагадали, що святу воду потрібно обов’язково зберігати у чистій банці (пляшці) біля ікон і приймати після ранкової молитви по кілька ковтків (за потреби можна частіше).