Авторські статтіТехно

Торгівля і подорожі дозволили мурашками розселитися по всьму світу

Біологи вивчили механізми вторгнення живих істот в нові ареали проживання, сконцентрувавши свою увагу на мурахах. Виявляється, різка глобалізація торгівлі та подорожей людей у ХХ столітті сприяли розселенню комах по всьому світу.

Випадково чи навмисно мандрівний або провідний глобальну торгівлю людина сприяє поширенню в нові ареали багатьох видів тварин і рослин. Більшість живих організмів розселяються вдруге з раніше освоєних куточків Землі. Досліджуючи механізми подорожей істот по світу, біологи вирішили загострити увагу на мурахах. Цим комахам не становить ніякої праці непомітно поширюватися в пошуках нового ареалу проживання. Буває, мурахи не приживаються на чужій землі, однак нерідко незнайома місцевість виявляється в рази краще попередньої за рахунок відсутності конкурентів за їжу та природних ворогів.

Інвазивні види комах можуть існувати на будь-якій земній континенті, за винятком Антарктиди. Їх небезпека криється в непередбачуваному вплив на екосистему. Потрапляючи в більш безпечних для життя ареал, мурахи починають різко збільшувати свою чисельність, змушуючи біологів переживати.

Примітно, що в ХХ столітті через глобалізації подорожей і торгівлі з США в Нову Зеландію потрапили 45 видів мурах, а в зворотному напрямку вирушив 51 вид. Понад 70% комах прилетіли на чужу землю у результаті вторинного розселення, попередньо помандрувавши до цього.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.