Торгівля і подорожі дозволили мурашками розселитися по всьму світу

Біологи вивчили механізми вторгнення живих істот в нові ареали проживання, сконцентрувавши свою увагу на мурахах. Виявляється, різка глобалізація торгівлі та подорожей людей у ХХ столітті сприяли розселенню комах по всьому світу.

Випадково чи навмисно мандрівний або провідний глобальну торгівлю людина сприяє поширенню в нові ареали багатьох видів тварин і рослин. Більшість живих організмів розселяються вдруге з раніше освоєних куточків Землі. Досліджуючи механізми подорожей істот по світу, біологи вирішили загострити увагу на мурахах. Цим комахам не становить ніякої праці непомітно поширюватися в пошуках нового ареалу проживання. Буває, мурахи не приживаються на чужій землі, однак нерідко незнайома місцевість виявляється в рази краще попередньої за рахунок відсутності конкурентів за їжу та природних ворогів.

Інвазивні види комах можуть існувати на будь-якій земній континенті, за винятком Антарктиди. Їх небезпека криється в непередбачуваному вплив на екосистему. Потрапляючи в більш безпечних для життя ареал, мурахи починають різко збільшувати свою чисельність, змушуючи біологів переживати.

Примітно, що в ХХ столітті через глобалізації подорожей і торгівлі з США в Нову Зеландію потрапили 45 видів мурах, а в зворотному напрямку вирушив 51 вид. Понад 70% комах прилетіли на чужу землю у результаті вторинного розселення, попередньо помандрувавши до цього.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh