Здоров'я

Топ методів профілактики і лікування ГРВІ

Коли справа стосується звичних сезонних застуд, у багатьох з нас прокидається своєрідний поклик дитинства: хочеться пити гарячий чай з малиною і, звичайно, як слід пропотіти під ковдрою! Адже саме так справлялися з ГРВІ наші бабусі… Змінилися сучасні підходи до профілактики та лікування і які способи вважаються оптимальними сьогодні? Зараз розповімо!

Профілактика

Почнемо з головного предмета сімейних баталій: чи правда, що часник і цибулю неодмінно допоможуть захистити сім’ю від грипу та застуди? На думку старшого покоління і до нинішнього: ні, ці продукти не є чарівним щитом від вірусів. Проте їх все одно варто включити в свій раціон, так як вони містять фітонциди — корисні речовини, що допомагають підтримувати природні захисні сили організму.

Та й у цілому правильне харчування і їжа, багата вітамінами і мікроелементами, сприяють запасу сил та загальної бадьорості організму. Для профілактики сезонних застуд краще віддавати перевагу свіжим овочам і фруктам (особливо містять вітамін З, адже він руйнується при тепловій обробці), помірно додавати прянощі і спеції (ті ж часник, імбир, куркума) і, звичайно, пити достатню кількість рідини.

Наступним важливим пунктом профілактики, відмінним від звичок наших мам, є регулярне провітрювання приміщень. Любов до свіжого повітря дозволяє знизити ризик передачі вірусів між людьми, особливо якщо хтось вже захворів. Рекомендуємо ввести цю корисну звичку не тільки вдома, але і в офісі.

Сюди ж відноситься відмова від десяти шарів теплого одягу і розумне загартування всіх членів сім’ї, включаючи дітей. Пам ” ятайте, що одяг по погоді, контрастний душ, умивання холодною водою і прохолодне повітря відмінно тренують імунну систему і зміцнюють організм напередодні сезону застуд.

Крім того, не варто ігнорувати сучасні методи профілактики противірусними засобами, створеними для боротьби із застудою та грипом.

Лікування

Зрозуміло, в першу чергу будь-який хворий член сім’ї потребує консультації спеціаліста, зазвичай це дільничний терапевт. Лікар повинен підтвердити або уточнити діагноз і призначити комплексне лікування. Крім того, він може порекомендувати легкий од, але поживну дієту, яка підтримає організм в боротьбі з хворобою і допоможе швидкому відновленню сил.

Окремо варто обговорити важливість рясного пиття. Рекомендується вживати напої, які сприяють підтримці водно-сольового балансу, запобігають можливе зневоднення при рясному потовиділенні і допомагають виводити продукти розпаду вірусів з організму. Це тепла вода (можна з лимоном), несолодкі морси і компоти… Але аж ніяк не гарячий чай, який у великих кількостях може, навпаки, спровокувати затримку рідини в організмі.

У грамотну комплексну терапію, призначену лікарем, можуть входити не тільки так звані симптоматичні засоби (жарознижувальні, знімають дискомфорт у горлі, та інші), але й спеціальні противірусні засоби. До їх числа відноситься, наприклад, сучасний противірусний препарат кагоцел.Топ методов профилактики и лечения ОРВИ

Кагоцел сприяє виробленню спеціальних білків (інтерферонів), які допомагають організму справитися з вірусами. Він підходить як для профілактики, так і для лікування ГРВІ, причому його можна застосовувати і у випадку раптового контакту з хворим, і вже після початку захворювання. Кагоцел пройшов усі необхідні клінічні дослідження і дозволений до застосування у дітей від 3 років.

Ми зібрали найпопулярніші тими дитячих протестів, описали типові реакції мам і попросили професійного психолога прокоментувати, як правильно чинити в таких випадках. Заходьте і читайте кращі рецепти та педагогічні лайфхаки для успішної співпраці з «нехочухами»!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України