Різноманітність ландшафтів і екосистем у США практично багатша, ніж в будь-якій іншій країні світу. Охороною та підтриманням природного стану знаменитих американських чудес природи займається спеціальна державна структура – Служба національних парків. Всі ці фотографії доводять, що навколо нас творяться справжні чудеса, і всі вони потребують поваги і захоплення.
Згідно легендам корінних індіанців Америки з племені Пайюте, національний парк Брайс-Каньйон (Bryce Canyon) в Юті колись населяли тварини, які вміють звертатися до людей. Але якщо вони ставали поганими людьми, Великий Койот перетворював їх у камені. Судячи по величезній кількості скель в цьому парку, породжених мільйонами років ерозії, у місцевих індіанців було багато причин для переказування цих легенд з покоління в покоління.
Фото: Getty
Національний парк «Мамонтова печера» (Mammoth Cave) в Кентукі – обитель найбільшою печерної системи в світі. Поки що досліджено близько 644 км лабіринтів і величезних залів, і це далеко не всі ходи, які ще належить відкрити спелеологам.
Фото: Getty
Якщо вам цікаво, як Америка виглядала до появи європейських поселенців, немає місця краще, ніж національний заповідник Меса-Верде (Mesa Verde) в Колорадо. Це місце захоплює відвідувачів скельними гротами, в яких жили стародавні люди. У величезній скелі в свій час було вирубано 600 осель.
Фото: Getty
На Алясці є національний парк неперевершеної краси. Фіорди Кенай (Kenai Fjords) – одне з найбільш тендітних природних чудес. У заповіднику знаходяться 40 льодовиків, а життя дикої фауни тут так і кипить, незважаючи на холод. Туристи дуже люблять приїжджати на льодові поля, а одним з популярних розваг стало штовхання льодових голив у воду морозних бухт.
Фото: iStock
Національний парк Зіон (Zion) в Юті – одне з найпопулярніших в світі місць для любителів піших прогулянок і походів. Подорожні переправляються убрід через річки, заходячи у воду по пояс, і гуляють по лабіринтах каньйонів, деякі з яких сягають до 30 м у висоту і місцями менше метра в ширину.
Фото: Getty
Йосемітський національний заповідник (Yosemite), штат Каліфорнія, найбільше відомий через велику кількість водоспадів, але це також справжня комора найкрасивіших долин і дивовижних гір.
Фото: Getty
Національний парк Арки (Арка) – це будинок більше 2 000 натуральних арок, кожна з яких являє собою геологічне диво, що сформувалося мільйони років тому.
Фото: Getty
В Арізоні теж є чим помилуватися. Національний парк Сагуаро (Saguaro) – притулок гігантських кактусів, піднімаються на протязі усього пейзажу. Деякі з цих колючих рослин виростають на 15 м заввишки і живе до 200 років. У найбільш плідних кактусів буває по 40 відростків, схожих на розкинуті руки.
Фото: Getty
Національний заповідник Йеллоустоун (Yellowstone) у Вайомінгу визнаний найбільш вулканічно активною зоною у світі. Земля під ногами тут іноді буквально ходором ходить і живе своїм життям. Місцевий пейзаж дуже нагадує далеку планету з фантастичного фільму, адже тут безперервно течуть і змінюються тисячі гарячих джерел, гейзерів і грязьових ванн.
Фото: Getty
Парк Еверглейдс (Everglades), штат Флорида, може і не вразити з першого погляду, але це місце – найрізноманітніше в світі за кількістю видів рослин і тварин. Тут співіснує відразу кілька екосистем, 200 видів риб, 350 видів птахів і 120 видів дерев і понад 1000 видів рослин.
Фото: Getty
Гавайський вулканічний національний парк – одне з небагатьох на планеті місць, де можна на власні очі побачити народження нової суші. Два активних вулкана K?lauea і Mauna Loa з 1983 року породили понад 500 акрів нової землі.
Фото: iStock
Національний парк Акадія (Acadia), штат Мейн, першим в країні зустрічає світанок. Від різьблених берегових ліній до химерних бухт цей заповідник зайняв 50 тисяч акрів, які стали домом для самої неймовірної краси у світі.
Фото: Getty
(перекладено спеціально для Голос українською)