Як відомо, щоб виглядати на всі сто, насамперед необхідно розпрощатися із зайвими кілограмами. Величезна кількість всіляких дієт пропонують нам способи боротьби з надмірною вагою, потребують неабиякої сили волі і загрожують спустошенням кредитної картки і гаманця. Чи існує панацея, дарує стрункість без суворих жертвопринесень? Шкода, що знаменитий вислів «краса вимагає жертв» поки ще ніхто не відміняв, і без достатньої фізичного навантаження схуднути безпечно і ефективно не вдасться.
Однак наука не стоїть на місці, і вчені відкривають все нові і нові методи боротьби із зайвою вагою. Одним з таких способів схуднення є вживання в їжу продуктів — спалювачів жиру.
1. Молочні продукти
Молочні продукти (крім молока) збільшують в організмі гормону кальцитріолу, який примушує клітини до спалюванню жиру. Нежирні молочні продукти: йогурти, кефір, сир, кисле молоко — на думку фахівців, допоможуть скинути зайву вагу і зменшити кількість знову засвоюваних жирів. Молочна сироватка містить високоякісний молочний протеїн, прискорює жировий метаболізм. Вона сприяє витрачанню підшкірного жиру в цілях компенсації енерговитрат організму.
2. Імбир
Імбир відноситься до так званих «гарячих» продуктів. Він забезпечує відмінну секрецію та кровопостачання шлунку, тим самим прискорюючи обмін речовин в організмі. Завдяки високому вмісту ефірних олій імбир підсилює метаболізм, що сприяє швидкому спалюванню жирових клітин. Крім цього, імбир покращує стан шкіри, роблячи її молодою і красивою.
3. Капуста
Білокачанна капуста, цвітна капуста, брокколі — це незмінні помічники в боротьбі із зайвою вагою. Білокачанна капуста працює як щітка в організмі, тим самим очищаючи його від шлаків. Брокколі — джерело вітамінів і мікроелементів. Основний з них — індол-3-карбінол, нормалізує обмін естрогенів — жіночих статевих гормонів. Цвітна капуста знаходиться на другому місці після броколі за змістом вітамінів. Капуста — низькокалорійний продукт, тому її можна вживати в їжу практично без обмежень.
4. Огірки
Огірки — ефективний засіб для схуднення, однак, як і більшість інших продуктів рослинного походження, вони мають сезонний характер і максимальну користь приносять саме в період свого природного дозрівання. Їх рекомендують вживати в їжу на тій стадії зрілості, коли плоди ще невеликі, тверді, хрусткі, а насіння не розвинулися остаточно. Шкірку з огірків по можливості не зчищають, так як саме в ній сконцентрована більша частина вітамінів і мінеральних речовин. Огірки впливають на організм людини діуретичний ефект, що у поєднані з низькою калорійністю робить їх незамінним продуктом для харчування людей, які борються із зайвою вагою.
5. Кориця
Ця пряність використовується в боротьбі із зайвою вагою порівняно недавно, але вже встигла зарекомендувати себе як прекрасний жироспалюючий засіб. Кориця знижує рівень цукру в крові, тим самим сповільнюючи акумуляцію жирів. Додавати корицю можна в чай, каву, кефір, а якщо вживати напій із суміші ? чайної ложки кориці, запареної окропом з 1 чайною ложкою меду, то жир буде просто плавитися.
6. Грейпфрут
Грейпфрутова дієта — це не міф. Дослідники з клініки Скріппса виявили, що ті, хто з’їдав пів грейпфрута протягом 12 тижнів, схудли в середньому на 1,5 кг. Завдяки своїм хімічним властивостям цей цитрус, буквально напханий вітаміном С, знижує рівень інсуліну, що сприяє зниженню ваги.
Цей дивовижний фрукт — найактивніший вбивця жирів в організмі. Завдяки високому вмісту флавоноїду нарингіна, він володіє потужним жовчогінним ефектом і сприяє розщепленню жирів, які надходять в наш організм з їжею. Але при цьому необхідно пам ” ятати, що грейпфрут треба їсти, не очищаючи гіркі внутрішні перетинки, тому що саме в них міститься речовина, яка спалює жир.
7. Зелений чай
Найпотужніший вбивця жирів — зелений чай. Дослідження показують, що екстракт зеленого чаю прискорює обмін речовин і може допомогти у зниженні ваги. Цей чай покращує настрій і, можливо, володіє антиканцерогенними властивостями, а також допомагає запобігти серцеві захворювання. Це дуже модний напій серед зірок. Він містить велику кількість натурального кофеїну, прискорює обмін речовин в організмі на 15-20%. Зелений чай з легкістю вимиває не тільки підшкірний жир, але і самий небезпечний так званий вісцеральний — внутрішній жир. Вживаючи в день по три чашки зеленого чаю, схудне навіть найтовстіша людина.
8. Вода
Нове дослідження свідчить, що вода прискорює зниження ваги. Німецькі вчені встановили, що, випиваючи близько 500 мл води в день, учасники дослідження збільшили швидкість спалювання калорій на 30%. Вода також є натуральним гнобителем апетиту, вимиваючи сіль і токсини з організму. Випиваючи достатню кількість води, ви також зможете уникнути помилки, що полягає у прийнятті спраги за голод.
9. Малина
Малина містить фруктові ензими, що сприяють розщепленню жирів. Півсклянки малини, з’їденої за півгодини до їжі, допоможе шлунку справитися з рясним бенкетом. Ця ягода прискорює метаболізм. До того ж в 100 грамах малини міститься всього 44 калорії.
10. Гірчиця
Гірчиця стимулює виділення шлункового соку, покращує роботу шлунково-кишкового тракту.
11. Апельсини
Хто сказавши, що жиропоглинаючі продукти — це обов’язково щось понуро дієтичне і несмачне? Один апельсин «переважати» всього 70-90 калорій. А головне, після цього фрукта відчуття ситості зберігається близько 4 годин.
12. Мигдаль
Тільки 40% жирів, що містяться в мигдалі, перетравлюються. Решта 60% виходять з організму, не встигнувши пройти етапи розщеплення і всмоктування. Тобто мигдаль насичує і при цьому не залишає після себе непотрібних калорій.
13. Хрін
Ферменти, які містяться в корені хрону, сприяють спалюванню жиру. Приправляйте хріном рибні та м’ясні страви.
14. Квасоля
Бобові — джерело рослинного білка, необхідного для нашого організму. Білок сам по собі метаболічний, що дає йому можливість без праці спалювати жирові клітини. Іншими словами, для засвоєння білкової їжі організм витрачає багато енергії, яку бере з власних жирових запасів. Дієтологи рекомендують вживати квасолю замість гарніру або додавати в салат.
15. Кокосове молоко
Кокосове молоко містить жири, які прискорюють обмін речовин.
16. Ананас
Ананас містить фермент бромелайн, який до недавнього часу вважався активним спалювачем жиру і був широко розрекламований у продукції, що допомагає в боротьбі із зайвою вагою. На жаль, вчені з’ясували, що під впливом шлункового соку він втрачає свої ферментативні властивості. Але все ж ананас сприяє поліпшенню травлення і успішно зменшує відчуття голоду.
17. Папайя
Папайя містить ферменти, які впливають на ліпіди і розщеплюють білки. Однак сидіти на дієті з папайї не має сенсу, тому що ферменти втрачають свою активність через 2-3 години після попадання в організм. Щоб отримати бажаний ефект, папайю треба вживати безпосередньо перед прийомом їжі, під час їди або відразу після неї.
18. Червоне вино
Червоне вино містить активний інгредієнт ресвератрол, який стимулює виробництво протеїну, що блокує рецептори в жирових клітинах. Ресвератрол сприяє розщепленню жирів і уповільнення формування нових жирових відкладень. Цей чудовий інгредієнт входити до складу шкірки винограду і білого вина, однак у цих продуктах він швидко окислюється і стає менш ефективним. Червоне вино — унікальне джерело дієвого спалювача жирів, проте, як і будь-який алкоголь, вживати його слід в обмеженій кількості. Півсклянки червоного вина в день забезпечить вам корисний вплив на організм.
19. Яблука і груші
Жінки з надмірною вагою, які з’єднання їдали в день три маленьких яблука або груші, втрачали більше ваги на низькокалорійній дієті порівняно з тими, хто не додавав фрукти до своєї дієти. До такого висновку прийшли дослідники з державного університету Ріо-де-Жанейро. Ті, хто їв овочі, в цілому споживали менше калорій. Тому наступного разу, коли вам захочеться солодкого, візьміть цей низькокалорійний перекус, в якому багато клітковини. Ви довше будете відчувати насичення і з’їсте менше.
20. Вівсянка
Прекрасний джерело розчинної клітковини (7 г на порцію в 2 чашки). Дає відчуття насичення і енергію, необхідну для фізичних вправ.
Продукти — спалювачі жиру — наші вірні помічники в боротьбі із зайвою вагою, однак не треба забувати, що жоден продукт харчування не позбавить від жирових відкладень без збалансованого раціону і достатнього фізичного навантаження