Авторські статтіЗдоров'я

В боротьбі зі стресом вам допоможе масаж голови

Останнім часом все більшого поширення серед населення Землі набуває хронічний стрес. Його можна назвати одним з головних бичем XXI століття. Зазвичай він розвивається поступово, нагнітаючи місяцями або навіть роками, і неабияк псує нам життя і викликає збій в роботі організму.

Зокрема, стани, що виникають внаслідок хронічного стресу, — це не тільки погіршення настрою, неврастенія і емоційна неврівноваженість, але і системні порушення травлення, здуття живота, погіршення зору, концентрації, відчуття гіркоти і нудоти вранці т. д.

Що стосується фізичного здоров’я, то насамперед хронічний стрес впливає на якість роботи жовчного міхура. Далі його негативна дія поширюється на дванадцятипалу кишку. Внаслідок цього виникає холецистит, запалення жовчного міхура, потім гострий або хронічний коліт, порушується моторна набухання жовчі: жовч поступово трансформується спочатку в клапті, потім в кристалічний пісок, який швидко перетворюється в камені. Вісь вам і хронічна жовчокам’яна хвороба.

Як же від цього позбутися, а ще краще — як цьому запобігти?

Один з найпопулярніших методів на Сході, а тепер вже і на Заході, дуже швидко усуває вплив як гострого, так і хронічного стресу, — це масаж біологічно активної точки «Фен-чі». Її ще називають «точкою Духа», або «точкою Конфуція».

До речі, Конфуцій — відомий китайський мислитель і філософ, дуже часто здійснював вплив на цю точку, тому вона і отримала ще одну назву — в його честь. Він говорив, що вплив на цю точку є «чудовим регулятором ясності розуму, поступливого серця і світлого погляду».

Загалом, китайці считают, що «життям людини керують три точки: господар травлення — «точка Чингісхана», повелитель годині — точка «Цзу-сань-лі» і керуючий розумом — «точка Конфуція». Тому вплив на останню, крім нейтралізації наслідків гострого або хронічного стресу, ще й стимулює розвиток здорового мозку.

«Точка Конфуція» розташований під потиличною кісткою приблизно на 2,5 см вище задньої межі росту волосся в ямці зовнішнього краю трапецієподібного м язу, де відчувається поглиблення.

Впливати на точку можна як пальцем, так і за допомогою олівця — тупим його кінцем, де кріпиться гумка. М’якими круговими рухами за годинниковою стрілкою слід розминати цю точку протягом 5 хвилин.

Цю точку можна знайте як з лівої сторони голови, так і з правого — вона двостороння. Однак, якщо ви правша, вам потрібно впливати на точку «Фен-ності» тільки з правої сторони, і навпаки, якщо ви лівша — то тільки зліва. Якщо ж у вас сильні і міцні руки, ві можете впливати відразу на ці дві точки.

Слід зазначити, що за допомогою масажу «точки Конфуція» можна зняти спазм в кишковому тракті і оздоровити жовчний міхур, оскільки локалізація цієї точки знаходиться на енергетичному каналі жовчного міхура.

Також на цю точку корисно впливати при головному болю, захворюваннях очей, сльозотечі, запаморочення, зниження слуху, підвищеному тиску, неврастенії та емоційної неврівноваженості.

Віктор Владиленович КАРТАВЕНКО,
лікар-рефлексолог вищої категорії,
доктор медичних наук, професор, академік,
автор багатьох винаходів, книг і публікацій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

15 − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.