Тисячі жителів Чехії заступилися за засудженого до смерті оленя. Відео

Несподіваним чином обернулася історія з оленем, що напав на туриста в чеському національному парку «Шумава». Керівництво установи планувало приспати агресивна тварина, але передумавши, після того як за лісового жителя заступилися інтернет-користувачі.

Мова йде про самця благородного оленя по кличці Якос – найдужчого представника стада, яке мешкає на території Центру для відвідувачів у селищі Квилда (Kvilda). Звірі там містяться в освітніх цілях, щоб гості заповідника могли поспостерігати за їх життям. Доступ в загін відкритий усім бажаючим.

Сам інцидент стався на початку лютого. Керівництво заповідника кілька тижнів тримав все в секреті, а коли дізналися про напад ЗМІ, оголосив, що «рогатої агресора» чекає смерть. Фахівці відзначили, що звір втратив всяку лякливість і може представляти небезпеку не тільки для туристів, але і для співробітників парку.

Інтернет-користувачів обурив такий цинічний і жорстокий підхід, тім більше що відвідувач сильно не постраждав – чоловік відбувся кількома синцями та саднами. В результаті виникла електронна петиція на захист Станди, яку за кілька днів підписали понад 12 тис. осіб. За тварину заступилося і Міністерство навколишнього середовища Чехії.

«Незважаючи на те, що повернення оленя в дику природу не представляється можливим, його умертвіння не повинно розглядатися в принципі. Зараз треба подумати, насамперед, про те, як не допускати відвідувачів так близько до тварин», – заявили у відомстві.

У результаті адміністрація заповідника змінила рішення і тепер думає, як вчинити з винних оленем. Розглядаються два основних варіанти – перевезти його в інше місце парку або продати. Інтерес до купівлі парнокопитного вже проявивши клуб військової історії «Gabreta».

«На даний момент евтаназія розглядається як остання і сама крайня міра, якщо прилаштувати оленя не вдасться», – розповів порталу iDNES представник заповідника Ян Дворжак.

Зазначимо, олені і раніше нападали на відвідувачів парку «Шумава». Один з таких випадків в кінці 2017 року вдалося зафіксувати на відео.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh