Авторські статтіДіаспора

Тисячі жителів Чехії заступилися за засудженого до смерті оленя. Відео

Несподіваним чином обернулася історія з оленем, що напав на туриста в чеському національному парку «Шумава». Керівництво установи планувало приспати агресивна тварина, але передумавши, після того як за лісового жителя заступилися інтернет-користувачі.

Мова йде про самця благородного оленя по кличці Якос – найдужчого представника стада, яке мешкає на території Центру для відвідувачів у селищі Квилда (Kvilda). Звірі там містяться в освітніх цілях, щоб гості заповідника могли поспостерігати за їх життям. Доступ в загін відкритий усім бажаючим.

Сам інцидент стався на початку лютого. Керівництво заповідника кілька тижнів тримав все в секреті, а коли дізналися про напад ЗМІ, оголосив, що «рогатої агресора» чекає смерть. Фахівці відзначили, що звір втратив всяку лякливість і може представляти небезпеку не тільки для туристів, але і для співробітників парку.

Інтернет-користувачів обурив такий цинічний і жорстокий підхід, тім більше що відвідувач сильно не постраждав – чоловік відбувся кількома синцями та саднами. В результаті виникла електронна петиція на захист Станди, яку за кілька днів підписали понад 12 тис. осіб. За тварину заступилося і Міністерство навколишнього середовища Чехії.

«Незважаючи на те, що повернення оленя в дику природу не представляється можливим, його умертвіння не повинно розглядатися в принципі. Зараз треба подумати, насамперед, про те, як не допускати відвідувачів так близько до тварин», – заявили у відомстві.

У результаті адміністрація заповідника змінила рішення і тепер думає, як вчинити з винних оленем. Розглядаються два основних варіанти – перевезти його в інше місце парку або продати. Інтерес до купівлі парнокопитного вже проявивши клуб військової історії «Gabreta».

«На даний момент евтаназія розглядається як остання і сама крайня міра, якщо прилаштувати оленя не вдасться», – розповів порталу iDNES представник заповідника Ян Дворжак.

Зазначимо, олені і раніше нападали на відвідувачів парку «Шумава». Один з таких випадків в кінці 2017 року вдалося зафіксувати на відео.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України