Духовне

Тижневий огляд: життя УГКЦ (31.10– 06.11)

1 листопада 2016 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві вшанували Слугу Божого Митрополита Андрея Шептицького в чергову річницю Його смерті.

В Донецькому екзархаті створено Дніпропетровський деканат шляхом поділу Запорізького деканату. До складу новоствореного деканату входять душпастирі Дніпропетровської області. Йдеться в Декреті про створення Дніпроперовського деканату владики Степана, Екзарха Донецького УГКЦ. Декрет представили 27 жовтня на  деканальних зборах Запорізького деканату, які провів владика Степан та о. Роман Вовк, декан, у Запоріжжі.

У середу, 2 листопада, Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, відвідав м. Краматорськ. Цього дня в храмі Святого Пророка Іллі відбулось богослужіння, яке провів Глава УГКЦ. Звертаючись до вірян, Блаженніший Святослав наголосив: “Слово Євангеліє сьогодні говорить про певну перевірку на міцність навіть структур нашої церкви тут, на Донеччині, зокрема перевірку міцності нашого Краматорського деканату. І мені сьогодні надзвичайно приємно сказати, що наш Краматорський деканат пройшов перевірку на міцність. Також Глава УГКЦ відзначив важливу роль діяльності Карітас-Краматорськ.

В четвер, 3 листопада,  Глава Української греко-католицької церкви, перебуваючи у Краматорську, зустрівся з військовими капеланами, які здійснюють душпастирську опіку у зоні АТО. Блаженніший Святослав подякував священникам за їх працю. Також Глава церкви побував у 81 аеромобільній бригаді, яка дислокується у Краматорську. Командування 81 ОАБ заначило, що за час капеланської опіки УГКЦ у бригаді не сталося жодного випадку самогубства.

В суботу, 5 листопада 2016 р. в Чернігові, за підтримки БФ “Карітас-Київ” було проведено благодійну акцію для незрячих людей. БФ Карітас-Київ надав важливу допомогу:  електроплити для приготування їжі, постіль, посуд, пральний порошок та іншу побутову хімію для людей незрячих та з вадами зору.

У субботу відбулось посвячення Соціального Центру Благодійного Фонду Карітас – Надвірна, УГКЦ. У благодійній їдальні зможуть харчуватись незахищені верстви населення нашого району.

В неділю, 6 листопада, вулицями Львова пройшла велелюдна хода-молитва Вервиці за новітніх Героїв України. Молитва розпочалася о 15.00 від храму святого Архистратига Михаїла і завершилася на площі святого Юра.  У молитві взяли участь численні вірні, духовенство, військовослужбовці та курсанти ліцею ім.Героїв Крут.

Коломийські священнослужителі УГКЦ повернулися зі сходу. Там зустрічалися з коломийськими вояками та найбільше часу проводили з військовими з інших регіонів країни, а також місцевим населенням. Четверо капеланів місяць жили із захисниками, проводили літургії, сповіді та спілкування.

У неділю Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, освятив катехитичну школу при парафії Пресвятої Євхаристії (м. Львів, Рясне-2).

У Києві урочисто відкрили нову громаду УГКЦ: в неділю звершили першу Божественну Літургію для парафіян релігійної громади Святих Бориса і Гліба Української Греко-Католицької Церкви в Дарницькому районі міста Києва. Молитву очолив Митрофорний протоєрей о. Ігор Онишкевич, Протопресвітер Київський у співслужінні з о. Андрієм Боднаруком, адміністратором парафії Святих Бориса і Гліба.

Пропонуємо до Вашої уваги:

З початку жовтня працює сторінка інтерактивної карти УГКЦ у соцмережі Фейсбук за адресою www.facebook.com/mapugcc. На сторінці поміщаються новини карти, зокрема про те, що нового позначено та доповнено, а також інформація про окремі парафії та локації.

Глава УГКЦ у Кропивницькому: Сам Спаситель каже сьогодні кожному з нас: не плачте, не сумуйте

«Христос  очікує, що ми дамо йому себе», – Владика Тарас (Сеньків)

Отець Євген Влох: «У доброму священику бійці вбачають присутність Бога»

«Новина» з нібито коментарем Блаженнішого Любомира електронного декларування неправдива!

Застереження щодо діяльності небезпечної секти догналітів

Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк) звернувся з листом до міського голови Львова та голів депутатських фракцій Львівської міської ради з проханням присвоїти ім’я блаженного Климентія Шептицького Музею народної архітектури та побуту у Львові.

У рамках «Тижня вшанування пам’яті величних постатей України» Живе телебачення презентувало фільм «Спадщина Андрея Шептицького». Показ фільму відбувся 1 листопада, у день пам’яті Митрополита Андрея. Кінострічку присвячено двадцятій річниці виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля. Фільм, в основу якого лягли факти з життя Митрополита та його меценатської діяльності.

3 листопада 2016 року відбувалися трансляції документального фільму «Володимир Стернюк: служіння в підпіллі» на «Першому Західному», «Живе ТБ». Фільм висвітлює життя підпільного єпископа Української Греко-Католицької Церкви Володимира Стернюка, який протягом 20 років очолював заборонену Церкву в Україні. В умовах переслідування Митрополит зумів виховати ціле покоління молодих священиків, а на переломі 80-90-х років ХХ століття вивести Греко-Католицьку Церкву з підпілля.

У п’ятницю, 4 листопада 2016 року, медійний тиждень вшанування пам’яті видатних постатей української історії продовжився показом документального фільму «УГКЦ: невідомий літопис». Фільм транслювався у ефірах телеканалів «Перший Західний», ТРК «Львів», а також «Живе ТБ». Документальний фільм «УГКЦ: Невідомий літопис» – данина духовенству та мирянам, які всупереч усім небезпекам та приниженню не зламались і зберегли віру у майбутнє Української Греко-Католицької Церкви.

У суботу, 5 листопада 2016 року, відбувся показ на українському телебаченні документального фільму «Отець Кадило». Прем’єра – в ефірах телеканалів «Перший Західний» та «Живе ТБ». Документальний фільм «Отець Кадило», розповідає про життя і служіння греко-католицького священика Василя Шевчука. Протягом 1945-1948 років він був капеланом Перемиського куреня УПА на Закерзонні під псевдом «Кадило».

У суботу, 12 листопада, о 19:00 год. у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла ЛА УГКЦ (м. Львів, вул. Театральна, 11) розпочнуться молитовні чування “Обличчя Милосердя”, присвячені Дню молитви за сиріт.

Соціальна ініціатива «Хтось не зробить» запрошує активну молодь, віком 18-35 років, із м. Вінниця та Вінницької області пройти тренінг із написання соціальних проектів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України