Тижневий огляд: життя УГКЦ (28.05 – 3.06)

30 травня 2018 року назавжди увійде в історію Української Греко-Католицької Церкви на Прикарпатті, адже саме цього дня скликаний перший в історії Синод Єпископів Івано-Франківської Митрополії УГКЦ. Протягом засідань владики розглянули питання Стратегії розвитку Митрополії. Головною ж темою зустрічі стало втілення рішень Синоду Єпископів з 2017 року щодо молитовно-літургійного життя в Івано-Франківській митрополії. Тривали засідання впродовж двох днів.

В середу на Ясну Гору прибули новіціяти УГКЦ в рамках спільної новіційної зустрічі. Натхненні Божественою Літургією та підкріплені гостинністю оо. Василіян наше юне монашество провело цей день у дусі молитви, спільноти та радості. Усі новики та новички мали можливість поближче познайомитись з харизмою інших згромаджень.

В четвер, 31 травня, в Українській Греко-Католицькій Церкві вшановують першу річницю відходу у вічність світлої пам’яті Блаженнішого Любомира. Вшанування розпочалося з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні з єпископами і духовенством УГКЦ. Після Літургії відбулася Панахида у крипті Патріаршого собору, де спочивають тлінні останки Блаженнішого Любомира.

У першу річницю відходу у вічність світлої пам’яті Блаженнішого Любомира при Патріаршій курії УГКЦ створено Фонд пам’яті Блаженнішого Любомира. Про це повідомив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового з нагоди першої річниці відходу у вічність Блаженнішого Любомира.

В п’ятницю, 1 червня, у Вроцлаві розпочалася 4 (55) Сесія Постійного Синоду УГКЦ. У Постійному Синоді беруть участь: Блаженніший Святослав, митрополит Євген (Попович), владика Богдан (Данило), владика Теодор (Мартинюк), владика Ярослав (Приріз) — заступник владики Бориса (Гудзяка). Секретар Постійного Синоду – владика Богдан (Дзюрах). Владики займаються підготовкою Синоду Єпископів УГКЦ (тема: Боже Слово і катехизація), який у вересні цього року відбуватиметься у Львові, а також розглядають низку питань, пов’язаних із життям Церкви у міжсинодальний період.

В катедральному соборі Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Вроцлавсько-Гданської єпархії відбулася зустріч Постійного Синоду УГКЦ з духовенством єпархії. Владика Володимир (Ющак), правлячий архиєрей Вроцлавсько-Гданської єпархії, подякував Отцю і Главі УГКЦ та членам Постійного Синоду за відвідини Вроцлава та за надану можливість цієї зустрічі з духовенством єпархії. До присутніх священиків скерували свої короткі слова рівно ж члени Постійного Синоду. Владика Ярослав (Приріз) подякував отцям за служіння і закликав зберігати українську тотожність, щоб захистити українців від асиміляції.

У Міжнародний день захисту дітей, 1 червня 2018 р., на території Центру творчості дітей та юнацтва Галичини «Погулянка» (м. Львів, вул. Вахнянина, 29) відбулось Свято для дітей та їх сімей, яке організував Благодійний фонд «Карітас – Львів УГКЦ» за участю Карітасу України, партнерів та волонтерів. Зі вступним словом на відкритті до учасників свята звернувся директор Благодійного фонду «Карітас – Львів УГКЦ» о. Андрій Сенейко. На благодійному ярмарку були виставлені намиста, ткані подушки, вишивані картинки, виготовлені руками молоді з особливими потребами, працівники та волонтери пригощали власноруч напеченими солодощами і узваром. Виручені кошти від благодійного ярмарку підуть на підтримку проектів Карітасу Львова, для дітей і сімей, що опинились у складних життєвих ситуаціях, для молодих людей з інвалідністю та з особливими потребами.

Працівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ о. Ростислав Височан та військові капелани о. Тарас Коцюба, о. Михайло Кушнір взяли участь у практичному семінарі-тренінгу “Стратегії психологічної підтримки ветеранів. Практичні навички психологічного відновлення”. Захід проходив 1-3 червня у с. Розгірче. Організатором заходу була Координаційної ради з питань душпастирства в кризових ситуаціях патріаршої курії УГКЦ.

Другий день роботи Постійного Синоду УГКЦ традиційно розпочався Божественною Літургією в стінах вроцлавської катедри. Після закінчення Служби Божої всі єпископи разом з Блаженнішим Святославом, на запрошення Митрополита Вроцлавського Юзефа Купного, переїхали на острів Тумський до резиденції архиєпископів вроцлавських. Зустріч відбулася в теплій невимушеній атмосфері під час сніданку. У розмовах було порушено також низку важливих питань. Особливе місце мала тема польсько-українського примирення.

В суботу, 2 червня, в Катедральному соборі Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Вроцлавсько-Ґданської єпархії відбулася зустріч Постійного Синоду УГКЦ з молоддю. Після молебню відбулася щира невимушена бесіда Отця і Глави УГКЦ з молоддю, в ході якої Блаженніший Святослав відповів на численні запитання молодих людей, чисельно присутніх у катедральному соборі. Він, зокрема закликав їх бути собою, залишитися вірними своїм духовним і національним корінням, наголосив на важливості навчати своїх дітей української мови і передавати святу віру.

В неділю, 3 червня, з нагоди Свята Божого Тіла, яке останнім часом в Україні відзначають в неділю, Святу Месу в Митрополичій Базиліці у Львові на запрошення Архієпископа Мечислава Мокшицького очолив Єпископ Пьотр Лібера з Плоцька у Польщі. Гість виголосив проповідь, а після завершення Святої Меси разом з Архієпископом Мечиславом Мокшицький і Єпископом-помічником Леоном Малим очолив велелюдну урочисту процесію вулицями міста. Разом з римо-католиками молилися також отці василіяни з УГКЦ та представник УАПЦ.

Анонси:

ОГОЛОШУЄТЬСЯ ДОБІР НА ЛІЦЕНЗІАТСЬКЕ НАВЧАННЯ З КАНОНІЧНОГО ПРАВА В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

Пропонуємо до Вашої уваги:

ГЛАВА УГКЦ У ВРОЦЛАВІ ДО УКРАЇНЦІВ: «ЗРОБІТЬ УСЕ, АБИ УКРАЇНСЬКА МОВА СТАЛА ДЛЯ ВАШИХ ДІТЕЙ МАТЕРИНСЬКОЮ»

«ПОРАНЕНІ ГЕРОЇ АТО — УЧИТЕЛІ ЛЮБОВІ ДО РІДНОЇ ЗЕМЛІ, ДО РІДНОЇ БАТЬКІВЩИНИ!» — БЛАЖЕННІШИЙ СВЯТОСЛАВ

“БЛАЖЕННІШИЙ ЛЮБОМИР ПРОВАДИВ ЦЕРКВУ НА ОСНОВІ ТРАДИЦІЇ, ЯКА ДИХАЄ ДВОМА ЛЕГЕНЯМИ”, – ВЛАДИКА ДІОНІСІЙ У СОБОРІ СВЯТОЇ СОФІЇ В РИМІ

РІК ТОМУ ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ ЛЮБОМИР ГУЗАР. НАЙВЛУЧНІШІ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ВЛАДИКИ

«ВІН МІГ РОЗМОВЛЯТИ З МАЛЯТКОМ І З ПРЕЗИДЕНТОМ», — ВЛАДИКА ТЕОДОР ПРО БЛАЖЕННІШОГО ЛЮБОМИРА (ГУЗАРА)

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh