Тижневий огляд: життя УГКЦ (19.01– 25.02)

У Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві відзначили 85-річчя з дня народження світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара. 26 лютого минає 85 років з дня його народження. Спершу в крипті, де похований Блаженніший Любомир, помолилися Панахиду, яку очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Потім у храмі відбувся духовний вечір пам’яті під назвою «Мрія здійснилася». Ведучі під супровід класичної музики розповідали історію життя Блаженнішого Любомира з його власних спогадів, а також історію його родини.

20 лютого, у вівторок, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій (Семенюк) очолив Панахиду за Героями Небесної Сотні на площі Героїв Євромайдану Тернополя. Спільно з представниками інших конфесій, влади та небайдужими тернополянами Архиєрей молитвою вшанував пам’ять бійців, які у період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва віддали свої життя за Батьківщину під час найтрагічнішого етапу Революції Гідності.

В четвер, 22 лютого, у Центральному будинку офіцерів, що в Києві, відбулася зустріч владики Михаїла (Колтуна), керівника Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ, голови Ради з питань душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, з генерал-лейтенантом Петренком Анатолієм Григоровичем, заступником Міністра оборони України з питань європейської інтеграції.  Зустріч присвятили обговоренню питання про покращення функціонування Інституту військового капеланства.

В п’ятницю, 23 лютого 2018 року, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві відбулася зустріч Постійного Синоду УГКЦ з духовенством Київської архиєпархії Зустріч очолив Отець і Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав. Предстоятель УГКЦ привітав учасників зустрічі та подякував за чисельну присутність духовенства. Глава УГКЦ також закликав усіх присутніх долучитися до спільної молитви та посту за мир в Україні та цілому світі. Владики  заслухали і обговорили стан підготування головної теми Синоду єпископів – «Боже Слово і катехизація». Постійний Синод рівно ж розглянув питання місійного виховання священиків і семінаристів УГКЦ. Окремо відбулася дискусія над станом реалізації душпастирської програми «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».

24-25 лютого 2018 року молодіжна спільнота Архикатедрального Собору святого Юра у Львові «Святоюрська Молодь» побувала на реколекціях у смт. Східниці. Члени спільноти разом із духівниками роздумували над молитвою у повсякденному житті та особливою цінністю сповіді, яка є терапією духовних недуг.

У неділю, 25 лютого 2018 року Блаженніший Святослав передав дар католицьким школам та дошкільним закладам освіти – аудіо-збірник “Колядки і щедрівки”. Це відбулось на завершення навчання для керівників та заступників закладів освіти, що є під духовною опікою УГКЦ, на тему “Лідерство і педагогіка партнерства”.

22 лютого минає друга річниця з дня смерті о. Івана Музички, довголітнього ректора собору Святої Софії та Українського католицького університету ім. св. Климента Папи в Римі. З цієї нагоди у неділю, 25 лютого, у будинку Товариства «Свята Софія» в Римі (via di Boccea, 478) відбудбулося відкриття аудиторії, присвяченої його пам’яті. А заходи завершаться презентацією перевиданої книги авторства о. Музички «З Ріміні до Риму». Книга «З Ріміні до Риму» – це розповідь о. Івана про вимушену еміграцію на Захід, де він і прожив більшу частину свого життя. Автор книги – відомий священик УГКЦ, належав до кола найближчих співпрацівників Патріарха Йосифа Сліпого в Римі,, католицький публіцист, довголітній душпастир українських мігрантів в Італії.

Пропонуємо до Вашої уваги:

6 ПРАКТИЧНИХ ПОРАД НА ПОЧАТОК ВЕЛИКОГО ПОСТУ

ПОСТАНОВИ СІМДЕСЯТ ВОСЬМОЇ СЕСІЇ СИНОДУ ЄПИСКОПІВ КИЄВО-ГАЛИЦЬКОГО ВЕРХОВНОГО АРХИЄПИСКОПСТВА УГКЦ

УГКЦ ЗАКЛИКАЄ ВІРЯН ТА СВЯЩЕННОСЛУЖИТЕЛІВ ВШАНУВАТИ ПАМ’ЯТЬ НЕНАРОДЖЕНИХ ДІТЕЙ У ДРУГУ СУБОТУ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

ГЛАВА УГКЦ: «НЕ СПІШІТЬ ПОКИДАТИ СВОЮ КРАЇНУ!»

«МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТА В УКРАЇНІ НЕ МОЖЕ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ГІДНИЙ РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОЇ ОСОБИ», – ТЕЗИ ГЛАВИ УГКЦ ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ

ГЛАВА УГКЦ: «НЕСПРАВЕДЛИВА ЗАРПЛАТА І ЇЇ ЗАТРИМАННЯ – ГРІХ»

У ПОЛЬЩІ БУДЕ ВСТАНОВЛЕНО ПАМ’ЯТНИК УКРАЇНСЬКОМУ СВЯЩЕНИКУ

СІМНАДЦЯТЬ РОКІВ ТОМУ ПАПА ФРАНЦИСК ТА ЛЮБОМИР ГУЗАР СТАЛИ КАРДИНАЛАМИ

“ВАРТО ЙТИ ДО ЛЮДЕЙ, ЯКІ БАГАТО ЧАСУ ПРОВОДЯТЬ В ІНТЕРНЕТІ”, — О. ВАСИЛЬ ГЕРМАНЮК ПРО СВОЄ СЛУЖІННЯ ЧЕРЕЗ ІНСТАГРАМ

«СУСПІЛЬСТВО ЗРОЗУМІЛО, ЩО ЦЕРКВА — ЦЕ ЖИВА СТРУКТУРА!» — РЕЛІГІЙНИЙ ЖУРНАЛІСТ ЮЛІАНА ЛАВРИШ

У КОЛОМИЇ 4 березня ВІДБУДЕТЬСЯ УНІКАЛЬНИЙ КОНЦЕРТ ДУХОВНОЇ МУЗИКИ “STABAT MATER”

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fifteen + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh